Oblíbené

Festivalové ozvěny sportovních filmů míří do Zlína!

Festival

Festivalové ozvěny sportovních filmů míří do Zlína!

by Sportfilm Festival Liberec

19. Dubna
09:00
Univerzita Tomáše Bati, Zlín.
Vstupné
Zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Festivalové ozvěny sportovních filmů míří do Zlína!

Zlínští sportovní fanoušci se mají na co těšit! Vůbec poprvé přijede do města Sportfilm Festival Liberec, který přiveze to nejlepší, co ze sportovních filmů nabídl divákům v roce 2023. Festivalo-vé ozvěny Sportfilm Festivalu Liberec se letos poprvé vydávají na cesty a prvním místem kam přinesou sport, kulturu a zábavu je právě Zlín. Zájemci všech generací si tak mohou užít celo-denní maraton se sportovními hvězdami. Chybět nebude oblíbený parkour, téma duševního zdraví, zlaté Nagano i vzpomínka na legendu Věru Čáslavskou. Festivalové ozvěny se uskuteční v pátek 19. dubna v aule Univerzity Tomáše Bati. Vstup je zdarma.

Festivalové ozvěny sportovních filmů míří do Zlína!

Zlínští sportovní fanoušci se mají na co těšit! Vůbec poprvé přijede do města Sportfilm Festival Liberec, který přiveze to nejlepší, co ze sportovních filmů nabídl divákům v roce 2023. Festivalové ozvěny Sportfilm Festivalu Liberec se letos poprvé vydávají na cesty a prvním místem kam přinesou sport, kulturu a zábavu je právě Zlín. Zájemci všech generací si tak mohou užít celodenní maraton se sportovními hvězdami. Chybět nebude oblíbený parkour, téma duševního zdraví, zlaté Nagano i vzpomínka na legendu Věru Čáslavskou. Festivalové ozvěny se uskuteční v pátek 19. dubna v aule Univerzity Tomáše Bati. Vstup je zdarma.

 

„Připravili jsme pro naše příznivce tzv. Festivalové ozvěny – jednodenní program plný filmů, besed, výstav a záznamů z konferencí. Nabídneme speciální bloky pro děti, seniory a dospělé, aby si každá generace našla něco pro sebe,“ představuje projekt ředitelka festivalu Renata Balašová.

Děti se mohou během dopoledního programu pro školy těšit na filmy jako Foul play on sustainability, o udržitelnosti ve sportovním odvětví, nebo Paris: Mecca of ParCour, snímek o dobrodružné výpravě několika parkouristů. Filmovou přehlídku pak doplní sestřih besedy na téma Mental Health. O duševním zdraví ve sportu si povídala lyžařka Šárka Strachová se zajímavými hosty – Gabrielou Soukalovou, tenistkou Helenou Sukovou a basketbalistkou Ilonou Burgrovou. Dále se mohou těšit děti na zajímavý sestřih České televize o životním příběhu Věry Čáslavské.

 

Odpolední blok pro rodiny nabídne film Děti Nagana, při kterém si společně mohou všichni připomenout zlaté časy našich hokejistů. Den zakončí projekce filmu Enzo Ferrari z automobilového prostředí.

 

Nedílnou součástí festivalových ozvěn bude i výstava fotografií manželů Zátopkových z celé jejich úspěšné olympijské kariéry.

 

Celodenním programem diváky provede sportovní novinář a komentátor České televize a současně programový ředitel Sportfilmu Jakub Bažant. Těšit se mohou fanoušci zejména na jeho besedu s hercem Filipem Březinou.

 

Podrobnější informace o programu jsou k nahlédnutí na webových stránkách Sportfilmu www.sportfilm.cz. Pro všechny návštěvníky bude vstupné zdarma.

 

Garantem Sportfilmu je Federation Internationale Cinema Televizion Sportifs (FICTS), sdružující 123 zemí. Patronát drží Mezinárodní olympijský výbor. Do 26. ročníku se přihlásilo 373 filmů ze 69 zemí. Více na www.sportfilm.cz.

Galerie

for Festivalové ozvěny sportovních filmů míří do Zlína!

Mohlo by Vás zajímat

Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
64. Zlín Film Festival 30. 5. Zlín Zobrazit
Slovácké léto 2024 27. 6. Masarykovo náměstí Uherské Hradiště Zobrazit
Top