Oblíbené

Zažijte Kolektiv!

Místo setkávání, kultury a kolektivních zážitků, to nabízí unikátní sál na adrese Osvoboditelů 3778.

Jsf Abb (c)_0090959

Kolektivní dům v sobě spojuje čisté linie, jednoznačnost, funkčnost a nadčasovost. Aktuální program naleznete zde.

Objevte sál v Kolektivním domě

Nabízíme možnost krátkodobého pronájmu multifunkčního sálu pro uspořádání společenských akcí. 

Uspořádat u nás můžete akce jsou konference, přednášky, divadelní vystoupení, číše vína, sommelierské ochutnávky, prezentace firem a společností, tiskové konference a další. 

Kolektiv jako místo setkávání

Sál, který aktuálně slouží k pořádání kulturních akcí, měl v historii hned několik využití. V původním návrhu byl zakreslen jako jídelna a tento účel také určitou dobu plnil. 

Jsf Abb (c)_0135802

Následně našel využití jako vysokoškolská menza a později jako Alternativa, organizační složka statutárního města Zlína. V současné době tento městský kulturní sál od ledna 2023 plní akcemi příspěvková organizace města Zlína Živý Zlín.

Neznámý zlínský unikát

Kolektivní dům se řadí mezi významné architektonické památky nejen v rámci Zlína, ale má i republikový význam. Je totiž jedním ze dvou domů tohoto typu u nás. Budova architekta Jiřího Voženílka byla dokončena v roce 1951. 

Jsf Abb (c)_0090977

Typickým znakem domu je železobetonový skelet, ale i trochu netypické balkony vyrobené z betonových prefabrikátů. Velikost pokoje si mohli nájemníci upravovat pomocí unikátních přepážek z dřevěných panelů.

Oslovil vás Kolektivní dům? Vyplňte nezávazně poptávkový formulář! 
    Děkujeme za vyplnění formuláře. Zjistíme, jestli je vámi vybraný termín dostupný a co nejdříve se vám ozveme. Máte ještě nějaké otázky? Neváhejte se obrátit na naši kolegyni Magdu Pospíšilovou na emailu pospisilova@kulturazlin.cz.

    Top