Oblíbené

Pronajměte si nejkouzelnější sály ve městě!

Poznejte zlínský zámek jinak, uspořádejte v jeho kouzelných sálech svou akci! Zámek je nejstarší budovou ve Zlíně, což z něj v moderním městě dělá opravdový unikát.

9

Takovou atmosféru jako v budově s číslem popisným jedna mezi cihlami najdete jen těžko. Úchvatné mramorové schodiště, stěny obložené dřevem a honosný klenbový strop mohou být krásnou kulisou právě vaší akce.

Zveme vás na virtuální procházku

Nabízíme možnost pronájmu hlavního sálu a čtyřech menších sálů pro uspořádání společenských akcí. 

Uspořádat u nás můžete akce jsou konference, přednášky, divadelní vystoupení, číše vína, sommelierské ochutnávky, prezentace firem a společností, tiskové konference a další. 

Budova dýchající historií

Historie zámku se začíná psát už na konci 15. století, tehdy jeho místě stála opevněná tvrz. V 16. století vzniklo severní křídlo, dodnes zachované sklepení a goticko-renesanční věž. Od roku 1923 začal František Lýdie Gahura projektovat regulační plány rychle se rozrůstajícího města. Zámek najednou přestal být na okraji města a stal se spojnicí mezi historickým a moderním centrem.

1

Majitelem byl v té době baron Haupt. Jedním z nejvýraznějších zlínských mezníků byl moment, kdy v roce 1929 baron prodal zámek i přilehlý areál městu Zlín, v jehož čele stál starosta Tomáš Baťa. Nyní na zámku sídlí kulturní a kreativní centrum Živý Zlín, Kancelář architekta města Zlína, Galerie Václava Chada a Bar zámek. Více o historii budovy se dočtete zde.

Oslovily vás zámecké sály? Vyplňte nezávazně poptávkový formulář!    Děkujeme za vyplnění formuláře. Zjistíme, jestli je vámi vybraný termín dostupný a co nejdříve se vám ozveme. Máte ještě nějaké otázky? Neváhejte se obrátit na naši kolegyni Magdu Pospíšilovou na emailu pospisilova@kulturazlin.cz.

    Top