Oblíbené

Ulice živě/improvizovaný pouliční ateliér

Divadlo

Ulice živě/improvizovaný pouliční ateliér

by Veronika Jurcova

18. Května
14:00
Tržiště Pod kaštany
Vstupné
Zdarma

Ulice živě/improvizovaný pouliční ateliér

V improvizovaný pouliční ateliér se v sobotu 18. května poprvé promění zlínské Tržiště Pod Kaštany. Na neobvyklém uměleckém happeningu Ulice živě se zde od 14 do 18 hodin setkají výtvarníci, pouliční muzikanti, tanečníci a artisti. Akci pořádá Živý Zlín ve spolupráci s Tržištěm Pod Kaštany. Vstup je volný.

Výtvarníci ze Zlínska budou pracovat na ulici přímo před očima lidí. „Nejrůznějšími technikami přetvoří během odpoledne několik plechových barelů, ze kterých vznikne originální pouliční galerie pro festival Zlín žije. Ten se letos uskuteční 28. - 30. června,“ uvedla ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová.

Do díla se zapojí například umělecký kovář Matěj Bureš, malířka Zuzana Brettová, která je aktivní součástí novodobého undergroundu, výtvarnice a autorka šperků Jana Svobodová nebo grafička, sochařka a básnířka Klára Latta. Z blízkého Holešova přijede silná výtvarná trojka: graffiti writer Duke, portrétista Jack Leško a expresivní realista Laci Huf. Tvořit bude i několik talentovaných studentů uměleckých oborů. Pod rukama zlínského sprejera Michala Filáka alias ProroKa vznikne velkoformátová fotostěna.

Bohaté a pestré bude také doprovodné menu. Představí se například beatboxeři PJ & BJ, artista a performer Čenda Pokorný, mladé baletky ze Základní umělecké školy Zlín, tanečníci z Dance studia Starlight a hned dvě skupiny streetdancerů ze skupiny Beat-Up, zpěvák a kytarista Martin Susedík a lidový vypravěč a gajdoš Petr Sovják. Pomyslným principálem a průvodcem happeningu bude Jiří Kuhl z Divadla Hvizd.

 

Chybět nebude ani dobré jídlo a pití.

WARM-UP FESTIVALU ZLÍN ŽIJE (28. - 30. 6.)!

Galerie

for Ulice živě/improvizovaný pouliční ateliér

Mohlo by Vás zajímat

WALDORFSKÝ KLUBÍK – Den otevřených dveří 24. 5. Paseky 135, 76311 Želechovice nad Dřevnicí Zobrazit
Galerijní a muzejní noc v Památníku T. Bati 24. 5. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Eliška Balzerová a Pavel Nový vzpomínají na Karla Kachyňu 3. 6. Festival Café, náměstí Míru Zobrazit
Top