Oblíbené

Zlin Design Week 2023

Festival

Zlin Design Week 2023

by Zlin Design Week

3. - 10. Května
07:00
Konkrétní data konání
Vstupné
100 Kč – 1 500 Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Zlin Design Week 2023

Zlin Design Week, týdenní design festival, kde může každý najít inspiraci. Prostřednictvím ZDW vytváříme platformu pro setkávání mladých designérů a profesionálů, pro prezentaci, vyjádření, sdílení a nečekaná spojení. Podporujeme mladé talenty a přinášíme čerstvý vítr v oblasti designu.

Jsme designový festival, dáváme prostor mladým designérům, podporujeme je v prezentaci jejich práce, vytváříme platformu pro setkávání s odborníky v oboru, sdílení know-how a inspirace. Snažíme se myslet bez krabic a tvořit zajímavé věci. Pořádáme týdenní festival designu, který 3. – 10. května 2022 promění Zlín v město designu. 

Od roku 2015 fungujeme pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Stejně jako minulý rok se i letos v rámci ZDW věnujeme univerzálnímu designu. Jeho úkolem je poskytovat uživatelsky přívětivé a kvalitní produkty a služby co nejširší skupině lidí, a vytvářet tak otevřené a inkluzivní prostředí.

Co všechno během Zlin Design Weeku můžeš zažít?

Výstavy mladých designérů, kolektivů a ateliérů, výstavy profesionálních tvůrců i výherců soutěže Best in Design. Součástí jsou i speciální instalace ve veřejném prostoru, které vznikají po celém Zlíně ve spolupráci s partnery festivalu nebo dalšími designéry.

Konference přináší know-how i neotřelé perspektivy nejen v oblasti designu, ale i dalších odvětvích. V následujícím roce se s podtitulem Design, který pomáhá vydáme do oblasti produktů, služeb, prostoru i marketingu – a to prostřednictvím přednášek, panelových diskusí i workshopů.

Best in Design je mezinárodní soutěž pro designéry do 30 let, kteří chtějí pro-
razit ve světě designu. Soutěží výhercům poskytujeme nejen finanční odměnu, ale i cenné zkušenosti a zpětnou vazbu od profesionálů. Soutěžit se dá hned ve čtyřech kategoriích: Fashion Design, Communication Design, Product & Industrial Design a nově také Service Design.

Workshopy pro designéry, střední školy i veřejnost kombinují program, který vzdělává, rozšiřuje obzory nebo tě nechá si užívat vlastní kreativitu.

Fashion show prezentuje tvorbu mladých návrhářů i finalistů a vítězů soutěže Best in Design. Přehlídce předchází i ucelený program věnovaný módě v souvislosti s tématem festivalu, jako jsou diskuze nebo workshopy.

Pop-up shop je taková říše designu, kde je během festivalu k sehnání merch nebo originální kousky od talentovaných designérů a značek.

 

Galerie

for Zlin Design Week 2023

Konkrétní data konání

3. Května 09:00
10. Května 07:00

Mohlo by Vás zajímat

MAJÁLES UTB 3. 5. Park u Baťovy vily Zobrazit
Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Slovácké léto 2024 27. 6. Masarykovo náměstí Uherské Hradiště Zobrazit
Top