Oblíbené

Střípky z kudlovských animací

Výstava

Střípky z kudlovských animací

by Katerina Martykanova

17. Května - 7. Června
21:00
Konkrétní data konání
OZC Zlaté jablko
Vstupné
ZDARMA
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Střípky z kudlovských animací

Věhlasnou zlínskou animovanou tvorbu představí od 17. května do 7. června ve Zlatém jablku „Střípky z kudlovských animací“. Výstava je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu, který má letos animovanou tvorbu jako jedno ze svých hlavních témat.

V ateliérech na Kudlově vznikla a vzniká řada animovaných filmů. Návštěvníci si mohou připomenout třeba scénu z filmu Král Lávra od Karla Zemana, vyfotit se s postavičkami nešikovných kutilů Pata a Mata, prohlédnout si projektor, se kterým pracovala legendární tvůrkyně Hermína Týrlová, i další artefakty z filmů, které byly vytvořeny ve Zlíně.

Souběžně jsou ve Zlatém jablku k vidění i další dvě výstavy – „26. Salon filmových klapek“ (do 29. května), která ukáže díla 126 předních českých výtvarníků, jako jsou Kateřina Miler, Kristian Kodet, Michal Škapa nebo Iva Hütterová, a „Jiří Menzel 85“ (do 7. června), jež formou fotografií vzpomíná na slavného režiséra, scenáristu, herce a pedagoga.

Konkrétní data konání

17. Května 09:00
7. Června 21:00

Mohlo by Vás zajímat

vernisáž výstavy vladimír kovařík hra na hranici 6. 6. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
NA KRÁLA, MATIČKO, NA KRÁLA! 24. 9. 14|15 BAŤŮV INSTITUT / Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně Zobrazit
Top