Oblíbené

Výstava „Proměny v čase 74/24“ Miroslava Göttlicha

Výstava

Výstava „Proměny v čase 74/24“ Miroslava Göttlicha

by Katerina Martykanova

4. Dubna - 12. Května
15:00
Konkrétní data konání
Galerie Václava Chada, zlínský zámek
Vstupné
základní vstupné je 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Výstava „Proměny v čase 74/24“ Miroslava Göttlicha

Výstava zachycuje bohatou tvorbu zlínského rodáka Miroslava Göttlicha. Ten právě v těchto dnech slaví 70. narozeniny i 50 let na výtvarné scéně.

Miroslav Göttlich patří k osobitým výtvarníkům současné umělecké scény. Jeho rozmanitá tvorba zahrnuje malbu, kresbu, plastiku a výtvarné realizace reflektující neustálou snahu o výtvarné uchopení reality. Zlínská výstava je ohlédnutím za padesáti lety jeho umělecké činnosti.

Pro tvorbu Miroslava Göttlicha se stalo charakteristickým soustředěné hledání v oblasti figurální i abstraktní malby, stejně tak jako stírání hranic mezi kresbou a malbou v kontinuitě s tvorbou nově vznikajících vztahů. Hlavními tematickými okruhy jeho tvorby jsou pocit pomíjivosti a odcizení v lidském světě, vliv podvědomí či míra nadreálna, doteky, napětí a zneklidnění forem, současně však i nalézání východiska v antické i křesťanské tradici s transformací do současnosti. Za nejdůležitější zdroj inspirace však lze považovat jednoznačně hudbu a autorovu lásku k ní.

S jeho prací je možné se setkávat na řadě výstav, jak autorských, tak i kolektivních. Göttlichova tvorba je zastoupena v řadě soukromých sbírek u nás i v zahraničí (Itálie, USA, Austrálie, Německo, Francie, Belgie a další). Od roku 1998 se každoročně podílí na Salonu filmových klapek, který je součástí Zlín Film Festivalu. Letos svou umělecky ztvárněnou klapkou přispěl do projektu už po sedmadvacáté.

Výstava je realizována za podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje a Statutárního města Zlína.

Konkrétní data konání

4. Dubna 17:00
12. Května 15:00

Mohlo by Vás zajímat

Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“ 31. 5. Galerie Václava Chada_zlínský zámek Zobrazit
DRŽTE SI PONOŽKY! 1. 9. Muzeum Napajedla Zobrazit
Top