Oblíbené

75. ČIN: Erika Velická – Unseal the Untold 2

Výstava

75. ČIN: Erika Velická – Unseal the Untold 2

by GAG Galerie Garaz

17. Září - 15. Listopadu
08:44
Konkrétní data konání
Galerie Garáž
Vstupné
zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

75. ČIN: Erika Velická – Unseal the Untold 2

GAG Galerie Garáž Zlín 75. Čin: Erika Velická Unseal the Untold 2 Vernisáž: 17. 9. 2022, 18:00 Výstava potrvá do: 15. 11. 2022 Erika Velická (*1992) vytváří již několik let prostorové sochařské instalace. Pojímá je jako interakci figur v prostoru, kde inspirací jsou barokní sousoší například Gian Lorenza Berniniho. Situace, které volí, vycházejí z autorčiny snové či podvědomé imaginace. Instalace připomínají divadelní scénografii, jakožto důsledek inspirace médiem fotky nebo filmu. V instalacích používá figury dívek a psů. I když prostorové instalaci dominuje prvek klasicky sochařský, Velická kombinuje i další materiály a variace instalace, což umožňuje dílo vnímat v přesné a pevné struktuře intermediálního přístupu v současném uměleckém projevu.

Práce Eriky Velické mi vždy připomene něco velkorysého, útulného a prázdného zároveň.     V jejích instalacích, které jsou spíše scénami z vnitřního života, se dá zažít mrazivý pocit intimity. Erika pracuje s figurou ženského těla a její přirozenou proměnou. Její postavy neukazují jen fyzickou krásu, ale odhalují i vnitřní pochody a myšlenky, které dokreslují architektura a objekty. (Adéla Brož)

Erika Velická ve zlínské Galerii Garáž volně navazuje na svou předchozí práci Unseal the Untold. Libovolně pokračuje v námětu zobrazení figur psů, ale zde usazených v pevné          a jasné struktuře kamenné architektury. Celistvost určitého až magického výjevu, podtrhuje jak detail, tak i celek instalace v prostoru garáže. Zastavený obraz v čase nás vtahuje do mystiky pohádkového světa na jedné straně utvářeného pocitem bezpečí uvnitř, ale i neočekávanou realitou okolí venku. Celá scéna k nám průzračně promlouvá neverbálním narativem, který může rozpečetit spojení a komunikaci s naším vlastním podvědomím, a tím nevyslovitelným. (Vojtěch Skácel)

www.erikavelicka.com

www.galeriegaraz.cz

Galerie

for 75. ČIN: Erika Velická – Unseal the Untold 2

Konkrétní data konání

17. Září 07:42
15. Listopadu 08:44

Mohlo by Vás zajímat

DRŽTE SI PONOŽKY! 1. 9. Muzeum Napajedla Zobrazit
Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“ 31. 5. Galerie Václava Chada_zlínský zámek Zobrazit
Top