Oblíbené

Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“

Výstava

Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“

by Katerina Martykanova

31. Května - 25. Srpna
17:00
Konkrétní data konání
Galerie Václava Chada_zlínský zámek
Vstupné
Vstupné ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny 40 Kč/os, pedagogický doprovod je zdarma.
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“

Zlínská Galerie Václava Chada ve spolupráci se Zlín Film Festivalem připravila výstavu „Mezi filmem a malbou“, která ukáže široký tvůrčí záběr scénografa, výtvarníka a režiséra Zdeňka Rozkopala. Výstava bude zahájena v pátek 31. května v 17 hodin.

Zdeněk Rozkopal svůj tvůrčí život spojil se zlínskými filmovými ateliéry – působil zde 40 let. Pracoval nejen jako filmový architekt, ale i jako výtvarník, kostýmní návrhář, autor námětu, scenárista nebo režisér. Spolupracoval s Karlem Zemanem, Hermínou Týrlovou, Josefem Pinkavou, Karlem Kachyňou, Filipem Renčem a mnoha dalšími tvůrci a je spojen s desítkami filmů a seriálů. Osudem se mu pak stal žánr filmů pro děti a mládež.

Jeho výtvarný rukopis má svůj rozpoznatelný charakter, zároveň však věrně slouží látce a jejímu pojetí a ve vrcholných případech ji obohacuje o snový poetický rozměr. Kromě filmové práce se věnoval také volné tvorbě grafické a malířské, scénografické práci pro divadlo, řezbářství, sochařství, návrhům muzejních a festivalových expozic, knižním i novinovým ilustracím.

U příležitosti výstavy a k připomenutí letošního 100. výročí od Rozkopalova narození připravil Zlín Film Festival publikaci „Skrytá tvář filmového architekta“, která bude uvedena na vernisáži.

K výstavě „Mezi filmem a malbou“ je připravený i další doprovodný program. V úterý 4. června v 16 hodin se uskuteční přednáška „Objektivem času: Umění, film a jeho historie ve Zlíně“, ve čtvrtek 22. srpna v 17 hodin proběhne dernisáž spojená s komentovanou prohlídkou s Michalem Rozkopalem a kurátorkou výstavy Miroslavou Ptáčkovou. Výstava potrvá do 25. srpna.

Výstava je přístupná v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku, a to od středy do pátku a v sudé neděle, vždy od 13 do 17 hodin. Po dobu trvání Zlín Film Festivalu je ve dnech 30. 5.-5. 6. otevřeno od 10 do 17 hodin, pouze 3. 6. bude otevřeno od 13 do 17 hodin. Vstupné na výstavu je ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny platí vstupné 40 Kč, pedagogický doprovod je zdarma.

Výstava je realizována za podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje a Statutárního města Zlína.

Další podrobnosti o zlínském zámku i Galerii Václava Chada najdete na www.gvch.cz.

Konkrétní data konání

31. Května 17:00
25. Srpna 15:00

Mohlo by Vás zajímat

DRŽTE SI PONOŽKY! 1. 9. Muzeum Napajedla Zobrazit
Top