Oblíbené

Vstup zdarma do Památníku k výročí narození T. Bati

Vstup zdarma

Vstup zdarma do Památníku k výročí narození T. Bati

by Pamatnik Bata

1. Ledna
00:00
Památník Tomáše Bati ve Zlíně
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Vstup zdarma do Památníku k výročí narození T. Bati

Již toto pondělí 3. dubna uplyne 147 let od narození zakladatele světového obuvnického a průmyslového impéria Tomáše Bati. K příležitosti tohoto výročí je Baťův Památník otevřen se vstupem zdarma všem zájemcům. Přijďte nasát unikátní atmosféru zlínského architektonického klenotu. Možnost prohlídek je v čase 10:00 – 16:30. Pro volné vstupenky však nejdříve směřujte do Infopointu Památníku T. Bati (nám. T. G. Masaryka 2734, Zlín).

Při návštěvě Památníku Tomáše Bati na vás čeká mimořádný zážitek. Hlavním smyslem této výjimečné stavby je prožitek prostoru, hry světla a stínů, zastavení se a zklidnění. Silný dojem ještě umocní také věrná maketa Baťova osudného letounu Junkers F-13ge, jenž je důmyslně instalována tak, že vytváří dojem zastavení stroje v letu. Unikátním prvkem interiéru je rovněž schodiště ve tvaru písmene Z – Zlín nebo repliky původních stojacích tzv. loučových lamp Luminator.

Zlínskou architektonickou ikonu si můžete prohlédnout i individuálně bez výkladu, což je vhodná varianta spíše pro architekty či odborníky. Všem ostatním zájemcům lze vřele doporučit absolvovat komentované prohlídky, které jsou v každou celou hodinu a trvají zhruba 50 minut. První komentovka startuje v 10:00, poslední v 16:00. V rámci výkladu se dozvíte mnohé zajímavosti a perličky třeba k historii a architektuře této mimořádné budovy, k životní cestě Tomáše Bati a rozmachu jeho impéria a spoustu dalšího.

Možnost rezervace volných vstupenek na konkrétní čas zde: bezplatný vstup na 3. 4. 2023

Volné vstupenky je potřeba si před prohlídkou přijít vyzvednout do Infopointu Památníku T. Bati (adresa je nám. T. G. Masaryka 2734, Zlín), odkud vás průvodce doprovodí přímo do Památníku, který je umístěn cca 120 metrů od Infopointu.

Mohlo by Vás zajímat

Adrenaline Challenge Zlín 21. 4. Náměstí Míru Zobrazit
Módní přehlídka Zdeňky Balajkové na ulici 23. 4. Bartošova ulice (vedle OD Modus) Zobrazit
Top