Oblíbené

Kochta Band + Franc Alpa revival / koncert pro Dílnu

Koncert

Kochta Band + Franc Alpa revival / koncert pro Dílnu

by Veronika Jurcova

14. Října
20:00
Dílna MDZ
Vstupné
dobrovolné
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Kochta Band + Franc Alpa revival / koncert pro Dílnu

Přijďte podpořit klub Dílna Městského divadla Zlín!
V pátek 14. října 2022 se uskuteční speciální koncert v komorních prostorách Městského divadla Zlín. Takzvaná Dílna je doslova ikonickým místem, na jehož baru se zrodila celá řada uměleckých myšlenek a nejeden kulturní nadšenec zde opakovaně prožil obohacující chvíle. Nyní tento klub bojuje o své přežití, a proto se zlínští muzikanti rozhodli, že mu pomohou.
„Máme za sebou těžkou dobu a otázkou zůstává, co bude dál. Tyto nesnadné časy postihly každého jinak, nicméně velmi nepěkně je odnesla kultura a taky hospody, které považuji za určitou část kulturního spektra. Přijde mi téměř jako povinnost podpořit Dílnu, klub, který má v příběhu naší kapely své pevné místo, nemluvě o tom, že během našich začátků podporoval nás,“ říká Martin Šramka, kytarista kapely Franc Alpa, která se během večera objeví na pódiu ve zcela nečekaném složení. „Jelikož dvě třetiny členů nemůžou, rozhodli jsme se, že na to půjdeme originálně a oslovili jsme ke spolupráci naše kamarády, mladé a nadějné muzikanty, kteří už nějakou tu dobu spolupracují se zlínským divadlem a mají své vlastní uskupení Pop-Up. Naučí se náš repertoár a vytvoří tak revival France Alpy. Co si budeme povídat, každá pořádná kapela musí mít v Česku svůj revival a tak jsme hrdí, že 14. října se z nás konečně pořádná kapela stane,“ usmívá se Šráma, který patří ke spoluzakládajícím členům France Alpy a s nově vzniklým revivalem si toho večera řádně zahostuje.
Franc Alpa – v podání muzikantů z Pop-Upu a herců Městského divadla Zlín – ovšem nebude jedinou kapelou, která Dílnu podpoří. Svůj premiérový koncert na tomto místě totiž odehraje Kochta Band, dnes už naprostá zlínská pop-rocková legenda, která v příštím roce oslaví třicet let existence a v jejímž čele stojí zpěvák, kytarista a skladatel Petr „Kochta“ Kochaníček. Tato kombinace slibuje, jak zní z obou hudebních táborů, pořádný večírek, který by mohl alespoň nepatrně vlít Dílně novou krev do žil.
Vstupné na akci je dobrovolné.

Galerie

for Kochta Band + Franc Alpa revival / koncert pro Dílnu

Mohlo by Vás zajímat

Wohnout 19. 5. Svah Zlín Zobrazit
LUBOŠ POSPÍŠIL | sólový koncert 13. 4. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
The Out-of-Towners – koncert 22. 3. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
Top