Oblíbené

Festival IQ Play

Festival

Festival IQ Play

by stojarova

8. Ledna - 6. Února
16:00
Konkrétní data konání
Kolektivní dům
Vstupné
100,- Kč, rodinné 300,- Kč, skupinové 50,- Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Festival IQ Play

Od 8. ledna si děti, ale klidně i dospělí mohou pohrát s chytrými hrami. Ve Zlíně se chystá 8. ročník putovního Festivalu IQ Play. K vyzkoušení budou vzdělávací hry a hračky, které pobaví, ale zároveň rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Festival IQ Play se bude konat v Kolektivním domě a otevřeno bude do 6. února, denně od 8 do 17 hodin.

Sál Kolektivního domu se promění hernu chytrých her a hraček. Největší část budou tvořit deskové a společenské hry velkých českých i zahraničních výrobců a zajímavé hlavolamy. Jako každý rok organizátoři chystají také mnoho novinek. Kreativita bude podpořena velkým množstvím nejrůznějších designových stavebnic. Pro nejmenší děti se chystají různé logické skládačky.

Těší mě, že děti i jejich rodiče na těchto akcích zapomenou na své chytré telefony a trpělivě chytré hračky zkoumají. Na hravém festivalu mohou zůstat celé hodiny, klidně i celý den. Dopolední časy u nás většinou tráví děti ze škol a školek. Je skvělé, že mnoho pedagogů na této akci najde inspiraci k pořízení vzdělávacích pomůcek do výuky. Některé hračky se zaměřují na český jazyk, matematiku nebo třeba zeměpis. Je zajímavé, že hodně návštěvníků přijíždí z jiných krajů, a to nás moc těší“, uvádí Věra Stojar, organizátorka akce.

Návštěvníci na akci objeví velké množství deskových her od mnoha výrobců. Jako každý rok chystáme úplné novinky a všechny si bude možné vyzkoušet. Pokud si návštěvníci nebudou jisti s pravidly, pomohou jim lektoři. Na akci bude velké množství hlavolamů a nebudou chybět Ježci v kleci nebo Rubikova kostka. Dalším místem k zastavení budou stavebnice a některé návštěvníci vyzkouší úplně poprvé. Chystají se tradiční a známé stavebnice, ale také zajímavé designové kousky, které se v kamenných obchodech běžně neprodávají. Zajímavostí budou například kuličkodráhy, designové stavebnice, skleněné mozaiky nebo netradiční dřevěné skládačky.

 „Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude konat poosmé a za svou dobu se stal se putovním.  I letošní ročník se bude konat v sále Kolektivního domu ve Zlíně. To nás moc těší, v těchto prostorách jsme před lety organizovali první hravou akci. Od té doby, co se Festival stal putovním, se s akcí setkávají děti na různých místech České republiky. Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání a rozvoje logického myšlení, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. I letos chystáme také hodně novinek, po kterých v průběhu roku pátráme," doplnila Věra Stojar, organizátorka festivalu IQ Play.

"V dnešní přetechnizované době je velmi důležité, aby si děti uměly hrát s logickými hrami, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi. Je skvělé, že děti spolu na této akci zažívají interakci, komunikaci s kamarády a zážitky při objevování nových zajímavých vzdělávacích her. Spoustu návštěvníků se například hlavolamů na Festivalu bojí a myslí si, že na to nemají buňky. Nevyzkoušet hlavolam by byla chyba. Je to totiž výborný relax, který doporučují psychologové. Fígl je v tom, že se soustředíte jen na to, jak vyřešit hlavolam, nikoliv na starosti, které vás trápí. Logické myšlení se dá také vypěstovat. Na akci vidíme, že je kolikrát dětem úplně jedno, jakou hru si zahrají. Jsou prostě šťastné, že si na ně rodiče udělali čas," doplnila Věra Stojar, organizátorka Festivalu IQ Play.

Galerie

for Festival IQ Play

Konkrétní data konání

8. Ledna 12:49
6. Února 16:00

Mohlo by Vás zajímat

NAPAhraní deskových her 24. 8. Café Klášter Zobrazit
Letní Svět hlavolamů a logických her 30. 8. 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Top