Oblíbené

EVA TURNOVÁ | Večery proézie | slovo a hudba

Koncert

EVA TURNOVÁ | Večery proézie | slovo a hudba

by Velkokavarna GULLIVER

6. Října
20:00
Velkokavárna GULLIVER
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

EVA TURNOVÁ | Večery proézie | slovo a hudba

AUTORSKÝ VEČER EVY TURNOVÉ – slovo a hudba. Zveme Vás na koncert a autorské čtení z připravované knihy povídek „V zimě se u nás netopýr“. Autorkou je bývalá baskytaristka kapely The Plastic People of the Universe Eva Turnová, která doposud vydala deset knih svých sloupků pod názvem „Turnový háj“.
Texty Evy Turnové byly v uplynulých deseti letech pravidelně publikovány v časopisech Instinkt, Reflex, Reportér a Deník. Mají také podobu glos a jsou týdně vysílány na rozhlasové stanici ČRo Plus. V roce 2018 byly zdramatizovány v divadle Husa na provázku.

 

Nová kniha povídek „V zimě se u nás netopýr“ je částečně autobiografická, kdy hranice mezi pravdou a fabulací je křehká a téměř nepostižitelná. Tématy jsou zážitky spojené s působením v kapele, ponor do partnerských vztahů, výlety do širších stavů vědomí i boj s každodenními titěrnostmi.
► Spisovatel Jáchym Topol:
„Eva je dlouhodobá víla mého štěstí. Rád se niterně zchoulím na koncertech či se dychtivě a střemhlav ponořím do jejích knížek. Nechť nás tedy nová kniha omámí pisatelčinou inteligencí, humorem, překypující obrazností!“
► Herec Jaroslav Dušek:
„Zastaví se vůbec před něčím Eva Turnová? Je jí alespoň něco svaté? Nechá alespoň nějakou nit suchou? Nebo všechno rozsápe ve svých spárech břitkého sarkasmu a ironie? Chce všechny subjekty, o kterých píše, opravdu umístit do svého Turnového háje? Nebo nechá aspoň někoho naživu?“

Mohlo by Vás zajímat

The Cinelli Brothers (UK) 12. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Rapsodie v modrém / West Side Story 15. 6. Kongresové centrum Zlín Zobrazit
ČLOVĚK KRVE | koncert 27. 4. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
Top