Oblíbené

Cestovatelská beseda o Filipínách s Markem Balicki (Sopka les prales)

Přednáška

Cestovatelská beseda o Filipínách s Markem Balicki (Sopka les prales)

by Živý Zlín

15. Března
18:00
Zámek Zlín

Cestovatelská beseda o Filipínách s Markem Balicki (Sopka les prales)

Cestovatelská beseda o Filipínách, kterými se Eliška Podzimková inspirovala při tvorbě výstavy Sopka les prales. O této zemi bude mluvit Marek Balicki, vystupující pod přezdívkou Záchranář na cestách.

Jak se dá prožít rok na Filipínách? Jak si vlastnoručně postavit tradiční filipínskou loď a jak na ní následně obeplout zemi? Marek Balicki neboli Záchranář na cestách povypráví nejen o tom, jak se na ostrovech žije, ale taky o tom, jak se tam dostal - přes Asii na skládacím kole. Taky co ho baví na freedivingu a proč se stal jeho instruktorem, jaké to je pracovat jako dobrovolník pro tamní záchrannou službu a kolikrát mu při tom všem šlo doslova o život.

Marek Balicki je zdravotnický záchranář, bývalý hasič, lektor zážitkové první pomoci a freefivingu, dobrodruh. Ve 30 letech jsem vyrazil se skládacím kolem z Evropy do Japonska, na Filipínách učil freediving a postavil si tradiční loď, se kterou jsem tuto zemi proplul, 15 měsíců žil na Novém Zélandu v dodávce, kterou jsem si předělal na obytnou. Dobrovolničil jsem v Austrálii po ničivých požárech a pak tento kontinent projel na městském skútru. Letos jsem se vrátil z jižní ameriky, kde jsem urazil 23 000km na motorce, nakonec byl bohužel zdrogován a okraden. Již 3 roky žiji v Evropě ve vlastnoručně přestavěné obytné dodávce.

Cestovatelská přednáška se uskuteční 15. března od 18 hodin na zámku Zlín. Jednotné vstupné: 100 Kč, vstupenky zakoupíte online zde a také na místě před akcí a v otevírací době výstavy. Součástí vstupenky na besedu NENÍ vstup na výstavu, ten lze zakoupit samostatně. Výstavu je případně nutné navštívit před programem, otevírací doba nebude prodloužena.

Mohlo by Vás zajímat

Život je takovej – Viktor Tauš 31. 5. stan, sad Svobody před zlínským zámkem Zobrazit
PŘEPIŠTE DĚJINY NA TÉMA "DĚTI A POLITIKA" 1. 6. stan, sad Svobody před zlínským zámkem Zobrazit
Výstava Pavel Tichoň – Nikdo Nic Neví 1. 9. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Top