Oblíbené

63. Zlín Film Festival

Festival

63. Zlín Film Festival

by Katerina Martykanova

1. - 7. Června
21:00
Konkrétní data konání
Zlín
Vstupné
dle typu programu
Vstupenky
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

63. Zlín Film Festival

Šedesátý třetí ročník nejstaršího a největšího festivalu filmů pro děti a mládež přinese i letos obyvatelům i návštěvníkům města Zlína pestrý filmový program z více než 50 zemí světa a celou řadu doprovodných aktivit s cílem posilovat a rozvíjet vztahy mezi rodiči, dětmi i prarodiči. Zlín Film Festival se letos uskuteční od čtvrtka 1. do středy 7. června 2023 a zavítá na něj i spousta známých osobností a filmových tvůrců.

Ve svém filmovém programu nabídne letos festival opět soutěžní snímky v tradičních kategoriích. Kromě toho u příležitosti 100. výročí narození Břetislava Pojara přinese sekci věnovanou světově uznávané československé animaci. Tématu animované tvorby se bude festival věnovat ve filmovém, doprovodném i odborném programu. V rámci něj se chystají i speciální lektorské úvody s ukázkami různých typů animace.

V rámci nově vzniklé sekce Evropské web seriály pro mladé publikum odstartuje pilotní ročník zaměřený na skandinávskou produkci. Každý den tak uvede festival jeden seriál s tématikou odrážející současné problémy dospívajících - identita, přistěhovalectví, coming out, šikana a další. Tato témata se promítnou i do návazných besed a diskusí s mladými lidmi.

Jako v předchozích letech bude součástí festivalu i bohatý doprovodný program na řadě míst ve Zlíně, který přinese zábavu, poučení i příležitosti pro smysluplné trávení společného volného času pro celou rodinu.

 

Galerie

for 63. Zlín Film Festival

Konkrétní data konání

1. Června 12:34
7. Června 21:00

Mohlo by Vás zajímat

Slovácké léto 2024 27. 6. Masarykovo náměstí Uherské Hradiště Zobrazit
Festival malých pivovarů na radničním nádvoří 22. 6. radniční nádvoří (ul. Na Kapli), Napajedla Zobrazit
Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top