Vystupoval s takovými hvězdami, jako je Don McLean, autor hitu American Pie, ale i kapelou The Blues Band nebo britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. Anglický písničkář, zpěvák a vynikající kytarista Jamie Marshall přijede na zlínský zámek 14. června v 19 hodin s kapelou The Amplified Acoustic Band. Do Zlína se podívá v rámci série Jazzový zámek, kterou přináší Živý Zlín.

Jsme moc rádi, že u nás můžeme přivítat osobnost takového formátu. Kromě vlastní tvorby se mohou návštěvníci těšit i na cover verze skladeb od Erica Claptona nebo Boba Dylana,“ popsala Jana Kubáčová, ředitelka kulturního a kreativního centra Živý Zlín.

Jamieho Marshalla na koncertě doprovodí kapela The Amplified Acoustic Band, pražská multižánrová formace s bluesovými kořeny, kterou tvoří zkušení hudebníci. Celkový zvuk obohacuje sólový vokální projev Svatky Hlávkové Štěpánkové, výrazné postavy české bluegrassové, country a folkové scény. Na akustickou kytaru hraje Radek Hlávka, který účinkoval po boku Věry Martinové a v dalších formacích. Cajon a perkuse pak obstará Martin Petrásek známý například z kapely The Kingsize Boogiemen.

Vstupenky budou k dispozici na místě za 250 až 290 Kč i online zde.

Po prázdninové přestávce se pak série Jazzový zámek vrátí 26. září. Až z Ekvádoru dorazí Andrea Ruilova Barzola, která ve své hudbě reflektuje nejen své kořeny, ale i kulturu Mexika, Kuby a Brazílie. Jazzový rok uzavře 22. listopadu britská bluesová diva a jedna z ikon současného vocal jazzu Victoria Klewin.