Oblíbené

Neznámí virtuosové: Vokální klenoty klasické hudby (ZRUŠENO)

Koncert

Neznámí virtuosové: Vokální klenoty klasické hudby (ZRUŠENO)

by Živý Zlín

4. Dubna
19:00
Zámek Zlín
Zlín
Vstupné
120 Kč

Neznámí virtuosové: Vokální klenoty klasické hudby (ZRUŠENO)

POZOR! Je nám to moc líto, ale z důvodu nemoci musíme 4. dubna zrušit koncert Vokální klenoty klasické hudby ze série Neznámí virtuosové. V nejbližších dnech kontaktujeme všechny návštěvníky s platným lístkem, kterým bude vráceno vstupné. Nový termín koncertu je naplánován na 24. září.

Další koncert ze série Neznámí virtuosové je tady! Už 4. dubna zazní v zámeckém obýváku sólové písně, arie i dueta českých i světových skladatelů jako jsou Dvořák, Křička, Rossini, Offenbach, Delibes a další v podání dvou skvělých místních zpěvaček a hudebních pedagožek. Koncert uvedou hlasy mladých nadějných talentů ze zlínských základních uměleckých škol.

Jedinečný hudební zážitek nabídne pěvecký koncert Lenky Rafajové (soprán) a Kateřiny Oškerové (mezzosoprán).  Tyto významné zlínské zpěvačky koncertují s nejrůznějšími hudebními tělesy a vyučují na místních základních uměleckých školách. Společně vystupují od r. 2012 v hudebním uskupení "Ars Animae" s varhaníkem a klavíristou Jiřím Šonem. V současnosti se ke spolupráci přidala klavíristka Pavla Kadavá, která doprovodí oba expresivní vokály i na zámeckém koncertě.

V pestrém programu se mohou posluchači těšit na virtuozní díla skladatelů 19. a 20. století. Vedle hudby mistrů, jako je Antonín Dvořák, zazní písně i dalších českých skladatelů,  mezi které patří např. Jan Křička. Na programu bude také vznešená sakrální hudba. Výjimečný zážitek přinesou rovněž dueta a árie z nejkrásnějších světových oper od Giacoma Pucciniho, Camilla Saint-Saënse, Georgese Bizeta a dalších. Tyto oslnivé skladby jsou ve Zlíně velmi žádány díky vzdálenosti nejbližších operních scén. Nabídnou posluchačům možnost prožít večer plný vášní a hudebních okamžiků, které unáší do světa plného příběhů, jež vypráví hudba a zpěv.

Účinkují:

  • Lenka Rafajová - soprán
  • Kateřina Oškerová - mezzosoprán
  • Pavla Kadavá - klavír

Předskokani:

  • Hana Porubiaková - zpěv, ZUŠ Zlín - Jižní Svahy
  • Ludmila Gajdošíková - klavír, ZUŠ Zlín

 Koncert vám přináší Živý Zlín. Z akce pořizujeme AV záznamy, změna programu vyhrazena. 

Zámek Zlín

Soudní 1, Zlín

Mohlo by Vás zajímat

Umění hrou | tvořivá dílna pro děti 20. 4. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Koncert Dana Costa / Latinsko Americky Jazz 24. 4. Kavárna Továrna Zobrazit
SWINGTET | koncert 17. 5. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
Top