Oblíbené

Zámecké ko.KINO: Mrtvý muž

Film

Zámecké ko.KINO: Mrtvý muž

by Živý Zlín

22. Března
19:30
Zámek Zlín
Vstupné
Dobrovolné

Zámecké ko.KINO: Mrtvý muž

Zámek se promění v improvizované artové komunitní kino! První filmový bonbónek, který rozbalíme, bude 22. března v 19.30 kultovní westernové drama Mrtvý muž režiséra Jima Jarmusche z roku 1995, v originálním znění s českými titulky. Před promítáním proběhne krátký úvod a vstupné bude dobrovolné. Na programu Ko.Kina se může podílet každý, protože další snímky vyberete vy sami anketní formou.

Další promítání filmů, které vyberou samotní diváci: 26.4., 24. 5., 26.7., 20.9. a 18.10.

O filmu

Bill Blake přijíždí na Divoký západ, aby nastoupil na místo účetního, proti své vůli se stává legendárním zabijákem. Svérázná westernová parodie.

Všechny cesty vedou někam, nejdůležitější je často ta, která dává směr a význam našemu jednání. Mladý účetní Bill Blake po smrti svých rodičů přijíždí z rodného Clevelandu na daleký Západ, aby nastoupil na nové místo. Nezíská přislíbenou práci a ocitne se bez peněz v cizím městě. Když v sebeobraně zabije syna bohatého majitele místních železáren, musí prchat před najatými vrahy. Jeho průvodcem i ochráncem se stává osamělý Indián Nikdo. Podle něho je Bill totožný se svým jmenovcem, anglickým lyrickým básníkem Williamem Blakem, kterého si zamiloval při nedobrovolném pobytu v Británii. A tak ošetří těžce zraněného mladíka jen proto, aby ho připravil v duchu své svérázné filozofie na mystický odchod z tohoto světa... Významný tvůrce amerického nezávislého filmu, scenárista a režisér Jim Jarmusch použil rámec westernu pro sebeparodicky laděnou výpověď o pocitu vykořeněnosti a ztrátě tradičních hodnot. V příběhu mísí nejasné události s podivnými figurami westmanů, černobílou kamerou a jímavou hudbou známého rockového muzikanta, skladatele a kytaristy Neila Younga. Hlavní postavu ztvárnil Johnny Depp.

Mohlo by Vás zajímat

Premiéra dokumentu VĚZENÍ DĚJIN 28. 4. Kino Napajedla Zobrazit
Koncert Malí velcí filharmonici 4. 5. Kongresové centrum Zlín Zobrazit
Top