Oblíbené

Hudební neděle: JazzBook

Koncert

Hudební neděle: JazzBook

by Živý Zlín

16. Července
16:30
Zámek Zlín
Vstupné
Zdarma

Hudební neděle: JazzBook

Také letos oživí zlínské kulturní léto Hudební neděle. Během července a srpna vystoupí před zámkem hned pětice lokálních kapel. Jako první vystoupí na prostranství před zámkem 16. července od 16.30 hodin dixielandová skupina Jazz Book. Odpoledne plné hudby nás čeká také 23. a 30. července a 6. a 13. srpna. Vstup je zdarma.

Kapela JazzBook vystupuje při soukromých akcích, v klubech, v zábavních podnicích a restauracích (v létě hlavně na zahrádkách) a dalších příležitostech, kde svým projevem dokáže vytvořit prostředí dobré nálady. Hraje osvědčené dixielandové skladby proložené improvizovanými pasážemi a zpěvem.

Dixieland je hudba , která vznikla v USA v městě New Orleans ve čtvrti Story-Ville v níž bylo na 200 zábavních podniků. V roce 1856 se tato čtvrť stala kolébkou hudby, která se přelila zanedlouho do celého světa, a dala vzniknout hudební oblasti, jež dostala jméno JAZZ. New Orleans zůstalo střediskem jazzu do roku 1917, kdy se město stalo střediskem branné moci.Hudebníci byli nuceni se rozprchnout do mnoha koutů, hlavní proud směřoval do Chicaga. Toto období trvalo až do roku 1927 a zde již působili známé osobnosti jako Louis Armstrong, Kid Ory, King Oliver atd.

Hudební neděle vám přináší kulturní a kreativní centrum Živý Zlín.

Mohlo by Vás zajímat

I. absolventský koncert 23. 4. Zámek Zlín Zobrazit
Dny otevřených sportovišť 19. 4. Zlínská sportoviště Zobrazit
KLÍNY | koncert 28. 5. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
Top