Oblíbené

Výstava Latence fotografky Lenky Trčkové

Výstava Latence fotografky Lenky Trčkové

by Katerina Martykanova

28. Září - 12. Listopadu
16:00
Konkrétní data konání
Galerie Václava Chada - zlínský zámek
Vstupné
Vstupné ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny 40 Kč/os, pedagogický doprovod je zdarma.
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Výstava Latence fotografky Lenky Trčkové

Tvorbu mladé české fotografky představuje Galerie Václava Chada na zlínském zámku. Expozice „Latence“ nabídne nejen fotografie, které vznikají experimentováním s historickými fotografickými technikami, ale také videozáznam z procesu tvorby. Výstava potrvá do 12. listopadu. Součástí doprovodného programu je workshop Technika fotogramu a komentovaná prohlídka vedená autorkou. Uskuteční se ve čtvrtek 12. října v 17 hodin.

Umělkyně Lenka Trčková se vydala směrem fotografického experimentu a jako záznamový prostředek si vybrala klasickou analogovou fotografii, která vzniká standardním procesem v temné komoře. Ve své tvorbě pracuje převážně s historickými fotografickými technikami – například kyanotypií a Van Dyke Brown printem. Dalšími fotografickými technikami, které se objevují v její tvorbě, jsou fotogram a chemigram. Kombinaci těchto technik lze pozorovat u i cyklu „Latence“, který je k vidění ve zlínské Galerii Václava Chada.

Autorka se ve své tvorbě snaží objevovat nové možnosti tvorby, experimentuje, pokořuje mantinely a nebojí se riskovat ani v rámci vlastních mezí. Výstava „Latence“ zrcadlí její současnou tvorbu a nabízí možnost zkoumat jak stálá, dokončená díla, tak i ta proměňující se v čase. Prostřednictvím videozáznamu mohou být navíc návštěvníci výstavy součástí performance a procesu tvorby.

Zájemcům o setkání s autorkou je určena komentovaná prohlídka, kterou 12. října povede přímo Lenka Trčková. Ve stejný den se uskuteční také workshop Technika fotogramu. Program začíná v 17 hodin.

Expozice Latence je přístupná ve výstavních sálech Hedvika v prvním poschodí zlínského zámku od 28. září do 12. listopadu 2023, a to od středy do pátku a v sudé neděle, vždy od 13 do 17 hodin. Vstupné na výstavu je ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny platí vstupné 40 Kč, pedagogický doprovod je zdarma. Komentovaná prohlídka je zdarma.

Výstavy jsou realizovány za podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje a Statutárního města Zlína.

Galerie

for Výstava Latence fotografky Lenky Trčkové

Konkrétní data konání

28. Září 08:39
12. Listopadu 16:00
Top