Oblíbené

Výstava Jan Pospíšil – Obrazy

Výstava

Výstava Jan Pospíšil – Obrazy

by Galerie Zlin

1. Února - 21. Května
18:00
Konkrétní data konání
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
59, 39 Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Výstava Jan Pospíšil – Obrazy

Výstava obrazů někdejšího ředitele Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Jana Pospíšila v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně.
Vernisáž výstavy 31. 1. v 17 hodin.
Trvání výstavy: 1. 2. – 21. 5. 2023
Komentovaná prohlídka s autorem: 28. 2. v 17 hodin

Jan Pospíšil (*1952, Dolní Bojanovice) studoval na pražské akademii u Karla Součka. Reflexe civilizace v námětech tohoto někdejšího člena Skupiny 42 se potkala i s Pospíšilovým zájmem o svět. Jan Pospíšil je glosátor lidského života. Ve svých obrazech zachycuje s nadsázkou a většinou i laskavým humorem motivy toho, co jej obklopuje a čeho on sám je součástí. Velké barevné plochy obývají jen pár tahy štětce nahozené postavičky, často s naznačeným směrem svého minulého nebo budoucího pohybu. V díle Jana Pospíšila je typická výrazná kresebnost, energické tahy štětcem a v posledních desetiletích intenzivní nenaturalistická barevnost. Jeho obrazová řeč se rozvíjí ve znacích a symbolech, které mají svůj původ v civilizační každodennosti, ve směsi vztahů, emocí, drobných i existenciálně závažných radostí nebo ztrát. Z tohoto víru současnosti staví Jan Pospíšil obrazy jako prostor situací nebo spíše jeviště divadla svět.
Výstava představuje nová díla, v nichž se po letech ve vedení Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Jan Pospíšil opět vrací k intenzivnější vlastní výtvarné tvorbě.

 

 

Galerie

for Výstava Jan Pospíšil – Obrazy

Konkrétní data konání

1. Února 10:00
21. Května 18:00

Mohlo by Vás zajímat

Komentovaná prohlídka výstavy Neboj se! s Janem Mertou 7. 2. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
ZLÍN 700 12. 2. 14|15 BAŤŮV INSTITUT | Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně Zobrazit
Výstava v Kabinetu T. – Ve vlastním poli , Jakub Tajovský 10. 2. Kabinet T., Jana Antonína Bati 5637, 760 01 Zlín Zobrazit
Top