Oblíbené

Vernisáž výstavy trienále Dům umění II – Salon L. Š. / pocta Ludvíkovi Ševečkovi

Výstava

Vernisáž výstavy trienále Dům umění II – Salon L. Š. / pocta Ludvíkovi Ševečkovi

by Galerie Zlin

21. Listopadu
17:00
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Vernisáž výstavy trienále Dům umění II – Salon L. Š. / pocta Ludvíkovi Ševečkovi

Srdečně vás zveme v úterý 21. 11. v 17 hodin. na vernisáž výstavy Salon L. Š., poslední ze tří prezentací v rámci letošního trienále Dům umění II.

Trienále navázalo na tradici Nových zlínských salonů. Salon L. Š. je koncipován jako pocta jednomu z hlavních iniciátorů těchto od roku 1996 obnovených přehlídek československého výtvarného umění. Symbolicky připomene výrazného historika umění a v letech 1990–2008 ředitele zlínské galerie Ludvíka Ševečka (1944–2022) a představí okruh více než 60 osobností českého výtvarného umění, které byly s galerií v době jeho působení úzce svázány, účastnily se Nových zlínských salonů a jejich díla byla zakoupena do sbírky galerie. Mezi tyto autory patří například Nikos Armutidis, Ladislav Daněk, René Hábl, Kurt Gebauer, Radim Hanke, Lubomír Jarcovják, Libor Jaroš, Márius Kotrba, Karel Nepraš, Kurt Gebauer, Otmar Oliva, Ivan Ouhel, Eduard Ovčáček, Svatopluk Slovenčík, Jiří Sopko, Adriena Šimotová, Tomáš Švéda, Oldřich Tichý aj.

Zlínská galerie připomene touto formou osobnost ředitele, který patřil mezi přední české historiky umění. Byl autorem celé řady výstav, studií a katalogů k těmto výstavám. Koncipoval progresivní směřování galerie, stimuloval výtvarný život v regionu a na vysoké úrovni a jedinečným způsobem ho propojil s kulturními centry. Salon L. Š. je součástí akcí, připravených zlínskou galerií k 70. výročí jejího založení.

Výstava bude k vidění v 1. podlaží budovy 14 do 4. 2. 2024 každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Mohlo by Vás zajímat

DRŽTE SI PONOŽKY! 1. 9. Muzeum Napajedla Zobrazit
Zdeněk Rozkopal „Mezi filmem a malbou“ 31. 5. Galerie Václava Chada_zlínský zámek Zobrazit
Top