Oblíbené

Vernisáž výstavy René Hábl – Vesmírná odysea

Výtvarné umění

Vernisáž výstavy René Hábl – Vesmírná odysea

by Galerie Zlin

21. Května
17:00
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Vernisáž výstavy René Hábl – Vesmírná odysea

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy René Hábl – Vesmírná odysea v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně v úterý 21. května v 17 hodin. Úvodní slovo pronese ředitel galerie Václav Mílek a kurátor výstavy Ivan Bergmann.

O VÝSTAVĚ:

René Hábl patřil k nejvýraznějším malířským osobnostem spojených se Zlínským okruhem (bráno i geograficky), jehož význam však tento region značně přerostl. Háblova malířská tvorba, zprvu divoká a plná pestrobarevných, ostře vymezených tvarů, později vykrystalizovala v obrazech s osobitým malířským rukopisem, který se použitím tenké obrysové linky blížil až kresbě. Na pozadí, často vyvedených jednou jemnou pastelovou barvou připomínající skoro až stářím zažloutlý papír, se objevovaly anonymní postavy bez tváře, neboť důležitá není podoba toho, co vidíme, ale to, co se nám odehrává v mysli. Proto si i autor dával záležet na pojmenování obrazu, které u něj nebylo jen popiskou, ale dovršením tvůrčího aktu. Jako by nás Hábl vyváděl odkudsi z daleké země kněze Jana až na kraj vesmíru. Výstava si klade za cíl, připomenout Háblovo dílo v jeho celistvosti s důrazem na dochovaný autorův archiv.

Výstava bude k vidění v 1. podlaží budovy 14 do 1. září 2024 každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Komentovaná prohlídka proběhne 25. června v 17 hodin.

Galerie

for Vernisáž výstavy René Hábl – Vesmírná odysea

Mohlo by Vás zajímat

Výstava Pavel Tichoň – Nikdo Nic Neví 1. 9. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Výstava René Hábl – Vesmírná odysea 22. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Top