Oblíbené

VERNISÁŽ VÝSTAVY OBRAZŮ Taťány Havlíčkové

Výtvarné umění

VERNISÁŽ VÝSTAVY OBRAZŮ Taťány Havlíčkové

by Velkokavarna GULLIVER

2. Března
18:00
Velkokavárna GULLIVER
Vstupné
volné
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

VERNISÁŽ VÝSTAVY OBRAZŮ Taťány Havlíčkové

Taťána Havlíčková *3. 3. 1947, Zlín | malířka, kreslířka, sochařka
Dlouho působila ve Zlínských filmových ateliérech. Nejdříve jako skriptka mj. s režiséry Vláčilem nebo Sirovým. Díky svému výtvarnému nadání se propracovala na pozici kostýmní návrhářky. Od roku 1986 začala pracovat jako loutkářka a malířka pozadí v animovaném filmu. V ateliéru Hermíny Týrlové vytvořila jako výtvarnice, scénáristka a režisérka dva autorské animované filmy.

 

Od roku 1993 se začala naplno zabývat volnou malbou, kresbou a plastikou. Nebrání se novým výtvarným technikám. Pravidelně vystavuje, často v rodném Zlíně, Olomouci, Uherském Hradišti, ale i v dalších galeriích.

 

V jejich malbách je patrná silná inspirace přírodou, lesem a příběhy, které si k malbám vytváří. Divákovi tím zprostředkovává náhled do krásných, fantaskních a pohádkových světů, kde spolu lidé, zvířata a smyšlené bytosti žijí v souladu a ve vzájemné úctě.

Galerie

for VERNISÁŽ VÝSTAVY OBRAZŮ Taťány Havlíčkové

Mohlo by Vás zajímat

Výstava Dana Sahánková – Mundus Invisibiles 5. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Komentovaná prohlídka výstavy s Danou Sahánkovou 6. 3. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
SVATOPLUK SLOVENČÍK / 90 5. 4. OPTIKA ZLÍN Zdeněk Mezírka TŘÍDA TOMÁŠE BAŤI 751 Zobrazit
Top