Oblíbené

Vernisáž výstavy Jan Pospíšil – Obrazy

Výstava

Vernisáž výstavy Jan Pospíšil – Obrazy

by Galerie Zlin

31. Ledna
17:00
Vstupné
zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Vernisáž výstavy Jan Pospíšil – Obrazy

Zveme vás na zahájení výstavy akademického malíře a bývalého ředitele střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Jana Pospíšila v úterý 31. 1. v 17 hodin v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně.

Jan Pospíšil (*1952, Dolní Bojanovice) studoval na pražské akademii u Karla Součka. Reflexe civilizace v námětech tohoto někdejšího člena Skupiny 42 se potkala i s Pospíšilovým zájmem o svět. Jan Pospíšil je glosátor lidského života. Ve svých obrazech zachycuje s nadsázkou a většinou i laskavým humorem motivy toho, co jej obklopuje a čeho on sám je součástí. Velké barevné plochy obývají jen pár tahy štětce nahozené postavičky, často s naznačeným směrem svého minulého nebo budoucího pohybu. V díle Jana Pospíšila je typická výrazná kresebnost, energické tahy štětcem a v posledních desetiletích intenzivní nenaturalistická barevnost. Jeho obrazová řeč se rozvíjí ve znacích a symbolech, které mají svůj původ v civilizační každodennosti, ve směsi vztahů, emocí, drobných i existenciálně závažných radostí nebo ztrát. Z tohoto víru současnosti staví Jan Pospíšil obrazy jako prostor situací nebo spíše jeviště divadla svět.

Výstava představuje nová díla, v nichž se po letech ve vedení Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Jan Pospíšil opět vrací k intenzivnější vlastní výtvarné tvorbě.

Galerie

for Vernisáž výstavy Jan Pospíšil – Obrazy

Mohlo by Vás zajímat

SVĚT HRAČEK BAŤA 1. 9. 14|15 BAŤŮV INSTITUT | Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně Zobrazit
KLUB UNDERGROUND 15. 9. 14|15 BAŤŮV INSTITUT | Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně Zobrazit
ZÁZRAČNÉ OČI A RUCE LUDVÍKA KADLEČKA 15. 9. 14|15 BAŤŮV INSTITUT | Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně Zobrazit
Top