Oblíbené

VERNISÁŽ: Pavel Škarka – Průmyslový design

Výstava

VERNISÁŽ: Pavel Škarka – Průmyslový design

by GalerieG18

7. Prosince
18:00
Galerie G18, Štefánikova 5670, 760 01 Zlín
Vstupné
zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

VERNISÁŽ: Pavel Škarka – Průmyslový design

V poslední výstavě Dvacet let FMK jsme se dívali do budoucnosti. U FMK ještě chvíli zůstaneme, tentokrát se ale ohlédneme zpátky, a to v retrospektivní výstavě zlínského designéra a pedagoga profesora Pavla Škarky. Nahlédneme do vývoje jeho tvorby nejen v průběhu studií, ale také do dob založení ateliéru Průmyslový design a do let 2002-2005, kdy na fakultě působil jako děkan. Výstava představí jeho širokou tvorbu od designu drobných ergonomicky řešených ručních nástrojů, přes obalové materiály, až po návrhy strojů a dopravních prostředků. Výstavu zahájíme vernisáží 7. prosince a potrvá až do února dalšího roku. Kurátor: Vít Jakubíček Grafické zpracování: Markéta Myšková
Přijměte naše pozvání na vernisáž výstavy s názvem Pavel Škarka – Průmyslový design. Vernisáž proběhne 7. prosince 2022 v 18 hodin a k výstavě promluví její kurátor Vít Jakubíček. Celou výstavu si budete moct prohlédnout až do 8. února 2023.
Vernisáž: 7. prosince 2022 v 18 hodin
Kurátor: Vít Jakubíček
Retrospektivní výstava je věnována zlínskému designérovi a pedagogovi profesoru Pavlu Škarkovi (1942–2014). Přibližuje jeho tvorbu od studia v detašovaném ateliéru tvarování strojů a nástrojů VŠUP Zdeňka Kováře, kde po absolutoriu působil jako asistent a v 90. letech jej sám vedl. Tehdy už jako ateliér průmyslového designu. Profesor Škarka byl významným pedagogem FMK UTB, zakladatelem ateliéru průmyslový design a v letech 2002–2005 děkanem fakulty. Výstava představí jeho širokou tvorbu od designu drobných ergonomicky řešených ručních nástrojů, přes obalové materiály, až po návrhy strojů a dopravních prostředků.
Ve své tvorbě se prof. Škarka rovněž věnoval produktům pro zařízení kuchyně, nádobám a obalovému designu, nábytku a dalším interiérovým prvkům. Nelze opomenout ani designérské návrhy nejrůznějšího nářadí, měřících přístrojů, tiskařských, dřevoobráběcích, řezačských a obuvnických strojů. Zabýval se také designem dopravních prostředků – s jeho jménem je spojen například návrh kabrioletu Škoda Felicia, motocyklu Dandy nebo motorových koloběžek, které získaly řadu ocenění.

Galerie

for VERNISÁŽ: Pavel Škarka – Průmyslový design

Mohlo by Vás zajímat

Best of Lívia Kožušková a studenti figurální kresby 10. 5. Galerie Václava Chada_zlínský zámek Zobrazit
BRNKÁNÍ • Jan Ambrůz 1.2. – 28.4.2024 28. 4. Muzeum Napajedla Zobrazit
Výstava „Proměny v čase 74/24“ Miroslava Göttlicha 12. 5. Galerie Václava Chada, zlínský zámek Zobrazit
Top