Oblíbené

VEČERY PROÉZIE | Radek Fridrich, Martin Stöhr a Jinan

Festival

VEČERY PROÉZIE | Radek Fridrich, Martin Stöhr a Jinan

by Velkokavarna GULLIVER

4. Listopadu
18:30
Velkokavárna GULLIVER
Vstupné
dobrovolné
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

VEČERY PROÉZIE | Radek Fridrich, Martin Stöhr a Jinan

Autorská čtení a hudební vystoupení
AUTORSKÉ ČTENÍ
--------------------
Radek Fridrich (*1968) je český básník a překladatel původem ze severních Čech a právě severní Čechy stejně jako německé vlivy v oblasti Sudet tematizuje ve své rozsáhlé básnické tvorbě. Debutoval v 90. letech, kdy publikoval např. sbírky Druhá strana (1994) a V zahradě Bredovských (1999). Za knihu Krooa krooa (2012) obdržel cenu Magnesia Litera a řada jeho textů bývá řazena do výborů nejlepší české poezie.
Autorské čtení ve Velkokavárně Gulliver vyvrcholí křtem nového vydání sbírek Řeč mrtvejch, Erzherz a Nebožky, kterého se zúčastní i Dan Jedlička z nakladatelství Perplex. Dalším hostem bude zlínský básník Martin Stöhr (1970) známý z okruhu básníků kolem časopisu Host, jenž je mimo jiné autorem spirituálních básnických sbírek Teď noci (1995) a Hodina Hora (1998).

 

KONCERT
-----------
JINAN
Tak jako se listí na stromech během podzimu zbarvuje do hněda a oranžova, tak i Jinan zlátne a pozvolna opadává. Přijďte si vychutnat a užít jedinečný a zároveň poslední koncert autorské tvorby kapely Jinan. Budete-li si chtít někdy rozveselit den kvalitní muzikou, třeba doma v kuchyni, kde kapela za dobu své existence zkoušela nejčastěji, na koncertě bude k zakoupení album „Zvláštní místo na radost“ vydané v roce 2020. Více o hudebním projektu na

 

Galerie

for VEČERY PROÉZIE | Radek Fridrich, Martin Stöhr a Jinan

Mohlo by Vás zajímat

NAPAHRANÍ deskových her 15. 6. Café Klášter Zobrazit
64. Zlín Film Festival 30. 5. Zlín Zobrazit
Slovácké léto 2024 27. 6. Masarykovo náměstí Uherské Hradiště Zobrazit
Top