Oblíbené

VEČERY PROÉZIE | Radek Fridrich, Martin Stöhr a Jinan

Festival

VEČERY PROÉZIE | Radek Fridrich, Martin Stöhr a Jinan

by Velkokavarna GULLIVER

4. Listopadu
18:30
Velkokavárna GULLIVER
Vstupné
dobrovolné
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

VEČERY PROÉZIE | Radek Fridrich, Martin Stöhr a Jinan

Autorská čtení a hudební vystoupení
AUTORSKÉ ČTENÍ
--------------------
Radek Fridrich (*1968) je český básník a překladatel původem ze severních Čech a právě severní Čechy stejně jako německé vlivy v oblasti Sudet tematizuje ve své rozsáhlé básnické tvorbě. Debutoval v 90. letech, kdy publikoval např. sbírky Druhá strana (1994) a V zahradě Bredovských (1999). Za knihu Krooa krooa (2012) obdržel cenu Magnesia Litera a řada jeho textů bývá řazena do výborů nejlepší české poezie.
Autorské čtení ve Velkokavárně Gulliver vyvrcholí křtem nového vydání sbírek Řeč mrtvejch, Erzherz a Nebožky, kterého se zúčastní i Dan Jedlička z nakladatelství Perplex. Dalším hostem bude zlínský básník Martin Stöhr (1970) známý z okruhu básníků kolem časopisu Host, jenž je mimo jiné autorem spirituálních básnických sbírek Teď noci (1995) a Hodina Hora (1998).

 

KONCERT
-----------
JINAN
Tak jako se listí na stromech během podzimu zbarvuje do hněda a oranžova, tak i Jinan zlátne a pozvolna opadává. Přijďte si vychutnat a užít jedinečný a zároveň poslední koncert autorské tvorby kapely Jinan. Budete-li si chtít někdy rozveselit den kvalitní muzikou, třeba doma v kuchyni, kde kapela za dobu své existence zkoušela nejčastěji, na koncertě bude k zakoupení album „Zvláštní místo na radost“ vydané v roce 2020. Více o hudebním projektu na

 

Galerie

for VEČERY PROÉZIE | Radek Fridrich, Martin Stöhr a Jinan

Mohlo by Vás zajímat

Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top