Oblíbené

VALAŠSKÝ NÁZOR | 1. setkání –  Jak to začalo

Výtvarné umění

VALAŠSKÝ NÁZOR | 1. setkání – Jak to začalo

by Velkokavarna GULLIVER

3. Února
18:00
Vstupné
dobrovolné
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

VALAŠSKÝ NÁZOR | 1. setkání – Jak to začalo

V roce 2024 se chceme věnovat vzpomínkám na naše divadlo. Čekají nás čtyři setkání. Zaslzíme a zasmějeme se při listování kronikami, povídání se zajímavými hosty, a hlavně promítání zaznamenaných představení. Poprvé se sejdeme v sobotu 3. února 2024 v 18.00 ve Velkokavárně Gulliver u první hry Podej Valachovi ruku. Hostem je profesionální herec Radek Šopík, který s námi jednou hrál a byl překvapen, hostitelkou je Valašské slunce – Pavla Kotyzová.

VALAŠSKÝ NÁZOR
Jsme sdruženi ve spolku se jménem Valašský názor. V roce 2024 oslavíme 34. výročí založení. Naším cílem je šířit kulturu na Valašsku, říkáme tomu postavit ji lidem do cesty.
Většina z nás jsou výtvarníci, jsou mezi námi hudebníci, pravidelně jsme hráli dvacet let autorské divadlo. Malujeme, pořádáme plenéry a výstavy nejen našich děl, ale i umělců mnohem významnějších. Otevřeli jsme na různých místech Valašska dvacítku stálých výstavních míst, kterým říkáme Nezávislá národní valašská galerie.
Pořádáme koncerty, chodíme na tematické vycházky. O své činnosti vedeme od začátku výpravné kroniky. Jsme sice většinou seniorského věku, ale pořád svěží na mysli i na těle. Naším Buditelem je malíř a písmák Olda Krajíček z Hvozdné.

Mohlo by Vás zajímat

Výstava René Hábl – Vesmírná odysea 1. 9. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
VZHŮRU ZA DOBRODRUŽSTVÍM ANEB VÝTVARNÉ LÉTO V KNIHOVNĚ 14. 8. 14|15 BAŤŮV INSTITUT | Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně Zobrazit
Výstava Pavel Tichoň – Nikdo Nic Neví 1. 9. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Top