Oblíbené

Umíme (si) hrát? …aneb divadelní a taneční dílna

Workshop

Umíme (si) hrát? …aneb divadelní a taneční dílna

by Katerina Zamecnikova

22. Listopadu
18:00
Nová Akropolis, T. G. Masaryka 1281 (budova MSI), Zlín
Vstupné
vstup volný
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Umíme (si) hrát? …aneb divadelní a taneční dílna

Večer u příležitosti Světového dne filozofie Každý z nás má v sobě umělce. Možná ještě spí, možná neumí dokonale zpívat nebo tančit, ale má cit pro krásu. Tento večer se verbálně i neverbálně „rozcvičíme“, ztvárníme malá divadla a naučíme se jeden kolový tanec.

Druhý večer věnovaný filozofii v akci nám připomene, že můžeme zkrášlit svět díky svému projevu, že lze přenést krásu, která nás zasáhla, ostatním. Uvidíme, že dokážeme použít své tělo jako nástroj k vyjádření toho, co si neseme v sobě. A možností není málo. Skrze mluvené slovo, tanec, poezii i divadlo můžeme přenést ideje, emoce i energii a ladnost.
Seznámíme se s tím, jak používat hlas podle učení klasických řečníků, jaký vliv na nás má rytmus a hudba a jak dokážou sjednotit skupinu lidí díky kolovému tanci.
Malá divadelní dílna nás zavede do příběhu Thesea, řeckého hrdiny, který byl skutečným filozofem v akci a může pro nás být inspirací, jak vstoupit do labyrintu života a vítězně z něho vyjít se zkušeností člověka, který překoná všechny překážky.

Umíme (si) hrát? …aneb divadelní a taneční dílna | Nová Akropolis - filozofie, kultura, dobrovolnictví

Top