Oblíbené

TOVÁRNA V ZAHRADÁCH I Den architektury 2023 Zlín

Architektura

TOVÁRNA V ZAHRADÁCH I Den architektury 2023 Zlín

by Lucie

30. Září
10:00
Zlín
Vstupné
zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

TOVÁRNA V ZAHRADÁCH I Den architektury 2023 Zlín

Procházka se koná v rámci festivalu Den architektury, který se v letošním roce uskuteční mezi 29. zářím až 5. říjnem. Letošní ročník má motto Objev konstrukce! a v programu se zaměří na výjimečná konstrukční řešení nejen s ohledem na vzhled staveb, a to jak v historické architektuře a v architektuře 19. století a jejího industriálního odkazu, tak staveb 20.–21. století.

Procházka s historičkou umění Lucií Šmardovou do továrního areálu firmy Baťa, kde představí konstrukční systém 6,15 x 6,15 m, ze kterého se stala rozpoznatelná značka. Výrobní areál, který dodnes patří k nejvíce autentickým místům svědčícím o časech průmyslové výroby ve Zlíně od začátku 20. století, postupně rostl s úspěchem obuvnické firmy. Prohlídka zahrnuje i budovy z poválečného období, kdy po znárodnění firma fungovala pod označením Svit. Příkladem této etapy je centrální sklad obuvi architekta Vladimíra Kubečky, který patřil k technicky nejlépe vybaveným objektům s moderní technologií skladování a vnitřní dopravou v ČSR. Součástí prohlídky je také návštěva budovy 44, která dodnes slouží výrobě obuvi.

Sraz v 10 hodin na platformě mezi 14. a 15. budovou
Předpokládaná doba trvání akce 2 hodiny.

Galerie

for TOVÁRNA V ZAHRADÁCH I Den architektury 2023 Zlín

Mohlo by Vás zajímat

Komentované prohlídky Památníku T. Bati v hlavní sezóně 29. 9. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Top