Oblíbené

Thomas Atlas Band (UK)

Koncert

Thomas Atlas Band (UK)

by Živý Zlín

9. Dubna
19:00
Zámek Zlín
Zlín

Thomas Atlas Band (UK)

Mistrný britský muzikant, který si získal nejen srdce Britů, ale i lidí po celém světě dorazí na zlínský zámek! Těšit se můžete na blues a funk okořeněný špetkou soulu a jazzu. Thomas Atlas s kapelou zahraje v zámeckém obýváku 9. dubna od 19 hodin. Vstupenky právě v prodeji!

Tom C. Walker alias dnes pódiovým jménem Thomas Atlas je britský funkový & soulový & bluesový zpěvák a kytarista, původem z Birminghamu, nyní již pobývající především v Londýně. Toma tehdy i dnes proslavila unikátní a zároveň brilantní hra na kytaru, výjimečný zpěv a čiré, ničím nezatížené, letité muzikantství.

Tom hrál od opravdu raného věku na kytaru a od 12 let pak koncertoval po celé Anglii v různých sestavách s mnohem staršími hudebníky. Studoval hudbu u legendárního producenta Richarda Digby Smithe (kultovní label Island Records). V roce 2014, ještě ne ani dvacetiletý, odcestoval na rok do Austinu v Texasu, kde se odehrává řada důležitých hudebních přehlídek hrával také s místními bluesmany.

Více než sedm let poté působil jako lídr především bluesového Tom Walker Tria, které odehrálo stovky koncertů v nejprestižnějších hudebních místech Británie včetně Jazz Clubu Ronnie Scott v londýnském Sohu. V triu se sešel s věkově staršími hráči, kteří psali historii britské pop music – viz působení v sestavách The Moody Blues a Manfreda Mana.

Od roku 2019 píše Tom C. Walker novou hudební kapitolu své hudební dráhy, společně se svou novou kapelou „Thomas Atlas Band“, zaměřenou kromě blues i na funk, soul a špetku jazzu se zvukem analogových nahrávek. Hit Juice z posledního alba kaply mu i době covidové koncertní uzávěry prostřednictvím Spotify přinesl všeobecnou známost a globální publikum.

Thomas Atlas – kytara a zpěv, Andre – klávesy, basa, Jack – bicí

Koncert vám přináší Živý Zlín a spolufinancuje jej Zlínský kraj.  Z akce pořizujeme AV záznamy, změna programu vyhrazena.

Zámek Zlín

Soudní 1, Zlín

Mohlo by Vás zajímat

Junior univerzita 2024 8. 7. Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně, budova U18, Štefánikova 5670, Zlín Zobrazit
ASHENA | koncert 29. 5. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
Noc studetských kapel na 64. Zlín Film Festivalu 1. 6. Sad Svobody , před zlínským zámkem Zobrazit
Top