Oblíbené

TEDxZlín

Festival

TEDxZlín

by Monika Zabojnikova

18. Března
13:00
Kongresové centrum Zlín
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

TEDxZlín

TEDxZlín je nezávislá inspirativní konference ve Zlíně organizovaná dobrovolníky na základě licence TED (www.ted.com). Jde o lokální formát konferencí TED a je věnován myšlenkám, které stojí za to šířit. Na akcích TEDx se kombinují TED Talks videa a živá vystoupení řečníků. Zváni jsou hosté z různorodých oblastí vědy, techniky, umění, designu, politiky, vzdělání, kultury, byznysu, ale i občanští aktivisté a lidé, jejichž životní příběh může ostatní inspirovat.

V pořadí již 5. ročník inspirativního eventu TEDxZlín nese podtitul \"Rovnováha\".

Rovnováhu lidé hledají v sobě, partnerství, rodině, zdraví, zaměstnání, v celém životě. Lze ji lehce nabýt i lehce pozbýt? Nebo je to nikdy nekončící proces, který je vědomě „přikrmován“, ale také jednoduše nevědomě „pohřbíván“?

Desítka řečníků si užije záři reflektorů na pódiu Kongresového centra ve Zlíně a svým originálním vystoupením dle pravidel TED nás nechají nahlédnout pod pokličku svých vědeckých poznatků, životních příběhů a poznáních.

Pozvánku přijal třeba mladý astronaut Jakub Zemek, politický reportér Radek Bartoníček, ředitel společnosti Asistence Erik Čipera nebo profesor Vladimír Kočí. Mezi řečníky muži nebudou chybět ani ženy. Letos se lidé mohou těšit třeba na Veroniku Rút Novákovou, která se zabývá vizuální kulturou, vědkyni Barboru Pafčo a její poznatky o mikrobiomu nebo bioložku Soňu Valuchovou z výzkumného institutu CEITEC.

Zlín bude mít na pódiu také své zastoupení, a možná nejedno. Už teď se na svoji prezentaci pečlivě připravuje i Roman Zelenka, který se vzdal vlastnictví prosperující firmy a podělí se o své životní poznání toho „jak zůstat sám sebou“ na jeho cestě za životní rovnováhou.

Řečnickou „peckou“ bude celebrita světového věhlasu, paní Dagmar Pecková, která svoji životní vášeň zasvětila opernímu zpěvu a přesvědčení, že umění pomáhá lidem překonat kruté situace.

Akce začíná ve 13 hodin, řečníci budou vystupovat ve třech přednáškových blocích, s dvěma přestávkami na občerstvení. Po ukončení oficiální bude od 19 hodin prostor na networking s možností setkat se osobně s řečníky nebo se seznámit se spoustou zajímavých lidí z publika.

Atmosféra TEDxZlín je vyhlášena svým pozitivním nábojem. Příval inspirace, který na vás spadne a který okamžitě sdílíte s ostatními účastníky je v rámci videozáznamu nepřenositelný. Musí se to prostě zažít!

Galerie

for TEDxZlín

Mohlo by Vás zajímat

Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
MAJÁLES UTB 3. 5. Park u Baťovy vily Zobrazit
Festival NEZNÁMÁ ZEMĚ 2024 23. 4. Kolektivní dům Zobrazit
Top