Oblíbené

Sobotní dílny v galerii aneb divadlem k výtvarnému umění

Rodina

Sobotní dílny v galerii aneb divadlem k výtvarnému umění

by externiporadatel

15. - 29. Října
08:00
Konkrétní data konání
Baťův institut
Vstupné
Dle pořadatelů
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Sobotní dílny v galerii aneb divadlem k výtvarnému umění

V krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT je připraven zábavný program také pro děti. Galerie zve na divadelně výtvarné dílny a workshop, muzeum na kreativní dílnu k výstavě ZLÍN 700 a v knihovně mohou prvňáčci využít až do 8. října roční registraci zdarma.

Trochu výtvarné umění, trochu divadlo, trochu tvorba. To jsou Sobotní dílny v galerii aneb divadlem k výtvarnému umění, které se konají každých 14 dní s Petrem Nýdrlem. Ta nejbližší 15. října od 14 hodin nabídne dětem příležitost strávit čas ve světě neomezených možností představ a fantazií inspirovaný surrealismem. Novinkou v nabídce Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně je pravidelný výtvarný worskshop UMčo pro děti 7–10 let, který bude probíhat v prostorách stálé expozice každé druhé úterý. Kde se více dozvědět něco o umění než na tom nejpovolanějším místě? Kromě různých technik tvoření, se děti seznámí i s prostředím galerie a dozví se i něco k aktuálním výstavám a vystavujícím autorům.  První se uskuteční 11. října v čase 13.30-14.45. Pro nejmenší děti (2-5 let) v doprovodu rodičů je tady každou středu a čtvrtek oblíbené výtvarné hřiště Galeřiště, které poskytuje prostor stvořený ke hraní, tvoření a zážitky mezi uměleckými díly.

 

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně nabídne dětěm od 5 let i dospělým v sobotu 15. října v čase 10.00-12.00 a 14.00-16.00 kreativní dílnu Vzkříšení starozlínského ornamentu, na které návštěvníci, inspirováni starým zlínským krojem, okrášlí některý ze svršků či doplňků.

Další zajímavou akcí pro děti i dospělé v muzeu bude 29. října od 10 do 16 hodin komponovaný program Ševci žijí u příležitosti svátku patronů ševců, svatého Kryšpína a Kryšpiniána. Expozice Princip Baťa připomene řemeslnou i průmyslovou výrobu obuvi z časů, kdy byl „městem obuvi“ celý Zlín. Ukázky výroby, výstupy nejmodernějších obuvnických výzkumů, procházku po chodníku zdraví, měření chodidel a vyhodnocení jejich stavu doplní tvořivé dílny pro děti i dospělé. Novinkou v programu bude čištění obuvi a zejména možnost navštívit v rámci vstupného průmyslovou výrobu obuvi ve 44. budově továrního areálu.

Všichni prvňáčci se mohou až do 8. října registrovat do knihovny zdarma v rámci již tradiční akce Vesele do školy, vesele do knihovny. V knihovně na ně čeká velký výběr knih a časopisů, první čtení, logopedické kufříky, zábavné stolní hry a audioknihy, ale i spousta akcí. Pravidelné setkávání čtenářů od 8 do 15 let, kteří si rádi povídají o knížkách, nabízí jednou měsíčně klub Knihožrouti. Klub Robožrouti (19. 10. od 15 hodin) se stejnou frekvencí pak nabízí zábavu, setkání a poučení s ozoboty a první společné kroky k základům programování a robotiky. Programovaní se bude věnovat také akce Robozoo určená pro děti mladšího školního věku ve čtvrtek 13. října od 14 hodin. Starší děti ve věku 8-15 let pak jistě zaujme programování v programu Minecraft v pondělí 17. 10. v 15.30. Pro děti do 5 let a jejich rodiče je připravena 12. října od 10 hodin akce nabízející společné čtení, hraní a tvoření Tátové a mámy, čtěte s námi aneb hodinka nad dětskou knihou. Děti od 10 let, které mají pro strach uděláno, si můžou přijít poslechnout 31. října od 18 hodin Strašidelné čtení.

Více informací o programu naleznete na www.muzeum-zlin.cz, www.galeriezlin.cz, www.kfbz.cz a www.14-15.cz.

Galerie

for Sobotní dílny v galerii aneb divadlem k výtvarnému umění

Konkrétní data konání

15. Října 14:00
29. Října 08:00

Mohlo by Vás zajímat

Umění hrou | tvořivá dílna pro děti 25. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Prázdninová angličtina pro děti ZŠ i SŠ 19. 8. Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně, budova U18, Štefánikova 5670, Zlín Zobrazit
Top