Oblíbené

ŠIMON LEITGEB & ZBYNĚK MRVÍK – autorská čtení

Přednáška

ŠIMON LEITGEB & ZBYNĚK MRVÍK – autorská čtení

by Velkokavarna GULLIVER

28. Ledna
19:00
Velkokavárna GULLIVER
Vstupné
dobrovolné
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

ŠIMON LEITGEB & ZBYNĚK MRVÍK – autorská čtení

Na začátku letošního roku k nám zavítají dva budějovičtí autoři, básník Šimon Leitgeb (laureát Ceny Jiřího Ortena 2021) a Zbyněk Mrvík. Oba autoři přijedou se svými novými rukopisy, takže je opravdu na co se těšit!
Šimon Leitgeb (*1996)
Vyrostl v Malontech, vesnici v Novohradských horách. Je autorem básnické sbírky Mezi náma (Nakladatelství Petr Štengl, 2017) a Betonová pláž(JT’s nakladatelství, 2020), za kterou získal v roce 2021 Cenu Jiřího Ortena. Za své básně byl oceněn v různých soutěžích na území České republiky. Publikoval ve většině českých časopisů (např. Tvar, Host, Lidové noviny ad.) a na spousta webech týkajících se literatury (např. nedelnichvilkapoezie.cz, Artikl, Britské listy ad.). V roce 2016 byly jeho verše uvedeny v antologii Nejlepší české básně 2016 (Host, 2016). Jeho básně byly přeloženy do různých jazyků a publikovány v Rakousku, na Slovensku, na Ukrajině a v Rumunsku.
Žije střídavě v zahraničí a v Českých Budějovicích, kde se aktivně podílí na chodu kulturního života organizací literárně-hudebního pořadu Mezi náma a festivalu Literatura žije!, na kterých vystupují interpreti z území celé České republiky i ciziny.
Zbyněk Mrvík (*1967)
Narodil se v Sušici, vyrůstal v Plzni, nyní žije v Českých Budějovicích. Pracuje jako účetní a daňový poradce. Prózy a krátké básně píše od roku 2014. Byl oceněn v literárních soutěžích „Proseč Terezy Novákové“ a „Prvotiny.“ V prosinci 2021 vydal svoji první knihu povídek s názvem „Jsme zde, abychom byli šťastni“.

Mohlo by Vás zajímat

Aztékové 22. 2. Nová Akropolis, T. G. Masaryka 1281 (budova MSI), Zlín Zobrazit
Otázky školní zralosti 24. 2. Waldorfská základní škola Jasan, Želechovice nad Dřevnicí Zobrazit
Top