Oblíbené

ŠIMON LEITGEB & ZBYNĚK MRVÍK – autorská čtení

Přednáška

ŠIMON LEITGEB & ZBYNĚK MRVÍK – autorská čtení

by Velkokavarna GULLIVER

28. Ledna
19:00
Velkokavárna GULLIVER
Vstupné
dobrovolné
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

ŠIMON LEITGEB & ZBYNĚK MRVÍK – autorská čtení

Na začátku letošního roku k nám zavítají dva budějovičtí autoři, básník Šimon Leitgeb (laureát Ceny Jiřího Ortena 2021) a Zbyněk Mrvík. Oba autoři přijedou se svými novými rukopisy, takže je opravdu na co se těšit!
Šimon Leitgeb (*1996)
Vyrostl v Malontech, vesnici v Novohradských horách. Je autorem básnické sbírky Mezi náma (Nakladatelství Petr Štengl, 2017) a Betonová pláž(JT’s nakladatelství, 2020), za kterou získal v roce 2021 Cenu Jiřího Ortena. Za své básně byl oceněn v různých soutěžích na území České republiky. Publikoval ve většině českých časopisů (např. Tvar, Host, Lidové noviny ad.) a na spousta webech týkajících se literatury (např. nedelnichvilkapoezie.cz, Artikl, Britské listy ad.). V roce 2016 byly jeho verše uvedeny v antologii Nejlepší české básně 2016 (Host, 2016). Jeho básně byly přeloženy do různých jazyků a publikovány v Rakousku, na Slovensku, na Ukrajině a v Rumunsku.
Žije střídavě v zahraničí a v Českých Budějovicích, kde se aktivně podílí na chodu kulturního života organizací literárně-hudebního pořadu Mezi náma a festivalu Literatura žije!, na kterých vystupují interpreti z území celé České republiky i ciziny.
Zbyněk Mrvík (*1967)
Narodil se v Sušici, vyrůstal v Plzni, nyní žije v Českých Budějovicích. Pracuje jako účetní a daňový poradce. Prózy a krátké básně píše od roku 2014. Byl oceněn v literárních soutěžích „Proseč Terezy Novákové“ a „Prvotiny.“ V prosinci 2021 vydal svoji první knihu povídek s názvem „Jsme zde, abychom byli šťastni“.

Mohlo by Vás zajímat

RUSKO a ČÍNA – Jak vnímat "velké hráče" multipolárního světa 24. 4. Zikmundova vila, Žlebová 2894 Zobrazit
MNISLAV ZELENÝ ATAPANA – INDIÁNSKÝ NÁČELNÍK VYPRAVUJE 25. 4. Kolektivní dům, Osvoboditelů 3778, Zlín Zobrazit
Přednáška a kurz meditace 29. 4. Bartošova ulice 40, Zlín (vchod do Pranaya restaurace) Zobrazit
Top