Oblíbené

„Setkání na koži“ s historikem Ondřejem Ševečkem

Přednáška

„Setkání na koži“ s historikem Ondřejem Ševečkem

by Katerina Martykanova

4. Října
17:30
Vila Miroslava Zikmunda
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

„Setkání na koži“ s historikem Ondřejem Ševečkem

Jednou z příležitostí, jak nyní nahlédnout do části prostor Zikmundovy vily, je nově také účast na besedách s hosty z různých oblastí. Už středu 4. října se tak zde představí historik a znalec zlínských dějin Ondřej Ševeček.

 

První ze série podzimních „Setkání na koži“ se bude věnovat tématu s názvem „Ze Zlína ke studiu moderních dějin a zpět“. Ondřej Ševeček nabídne mimo jiné odpovědi na otázky zaměřené na reflexi naší historie, které vyvstávají při přemýšlení nad dějinami konkrétních míst. Hosté se tedy dozví například co lze vyčíst meziřádky knih věnovaných dějinám Zlína? Co se můžeme dozvědět o světě při studiu lokální historie? Můžeme se z dějin něčemu naučit a čemu? Případně, co nás vlastně historie učí a jaký má vztah historické poznání k naší současnosti a našim aktuálním problémům?

Ondřej Ševeček je historik narozený ve Zlíně, který je mimo jiné autorem knih věnovaných moderním dějinám Zlína a koncernu Baťa (Zrození Baťovy průmyslové metropole, 2009; Tovární města Baťova koncernu, 2016). Od roku 2013 vede Filosofický ústav Akademie věd ČR a od roku 2022 bydlí s rodinou opět ve Zlíně. Zabývá se moderními hospodářskými a sociálními dějinami, především otázkami spjatými se studiem nadnárodních korporací, dějinami průmyslových měst a ekonomického a sociálního myšlení.

Galerie

for „Setkání na koži“ s historikem Ondřejem Ševečkem

Mohlo by Vás zajímat

Psychologie návyků 15. 5. Nová Akropolis, T. G. Masaryka 1281 (budova MSI), Zlín Zobrazit
Přednáška a kurz meditace 29. 4. Bartošova ulice 40, Zlín (vchod do Pranaya restaurace) Zobrazit
Top