Oblíbené

Putování malovaným krajem

Putování malovaným krajem

by Klub kultury Napajedla

21. Října
18:00
Sokolovna Napajedla (Na Kapli 673)
Vstupné
200 Kč / celý program včetně kina, 150 Kč / beseda u cimbálu, děti od 12 let 90 Kč, 50 Kč / kino projekce
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Putování malovaným krajem

70. výročí FS Radovan a 20. výročí FS Pozdní sběr na Sokolovně v Napajedlích.

Psal se rok 1953, když skupina přátel a pracovníků Fatry založila ve městě „Slovácký krúžek“, který se v roce 1971 přejmenoval na Radovan podle stejnojmenných napajedelských vinohradů. V témže roce byl založen i dětský soubor Radovánek. V roce pak 2003 bylo naše duo obohaceno o soubor Pozdní sběr, složený z bývalých členů Radovanu.

Napajedelské folklorní soubory svá výročí oslavují periodicky každých pěch let. Tématem letošních oslav 70. výročí Radovanu a 20. výročí Pozdního sběru je „PUTOVÁNÍ MALOVANÝM KRAJEM“. Výroční program, který uvedeme předposlední říjnový víkend od 18.00 hodin ve společenském sále napajedelské Sokolovny, nabídne zastavení v rozmanitých částech malebného Slovácka.

Celou akci obohatí rovněž výstava mapující historii souboru, prezentovaná ve vestibulu Sokolovny a v místním kině. Po výročním programu budou mít návštěvníci možnost shlédnout záznam z besedy se zakládajícími členy souboru. Vyvrcholením jubilejních oslav bude beseda u cimbálu se dvěma muzikami, které budou zároveň doprovázet celé výroční představení, a to CM Rováš s primášem Tondou Bradáčem a CM Horobijci s primášem Lexou Gazdošem.

Galerie

for Putování malovaným krajem

Mohlo by Vás zajímat

Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top