Oblíbené

PSYCHOLOGIE POHÁDEK

Přednáška

PSYCHOLOGIE POHÁDEK

by Katerina Zamecnikova

7. Prosince
06:39
Nová Akropolis, Školní 492, Zlín
Vstupné
Vstupné: 100 Kč (studenti a důchodci 80 Kč)
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

PSYCHOLOGIE POHÁDEK

Jaké symboly se nacházejí v pohádkách? Jaký výchovný vliv má jazyk těchto starých příběhů? Hledejme spolu poselství pro dětské duše, které může obohatit i náš svět dospělých.

Zveme Vás do světa pohádek...

Při jeho zkoumání si můžeme položit otázky: Jaký je jejich skutečný účel? Jsou jen pro zábavu dětí, jsou to jen ukolébavky nebo mají nějaký jiný, i když méně zřejmý účel?
Když Platón hovoří o výchově, říká, že dobré příběhy se zakoření v dětské duši, a nakonec zrodí ctnosti. Pohádky připravují „psychologický terén" pro mnoho okolností a stavů, s nimiž se dítě během svého vývoje setká. Dítě prožívá pohádku intuitivněji spíše než analyticky, prožívá ji celou. Vcítí se do příběhu a postav a snaží se je napodobit. Tato „imitativní magie" je pro dítě stejně důležitá jako skutečná událost. Díky tomu čelí stejným výzvám, kterým čelí pohádkoví hrdinové. Pohádka musí dítě naučit rozlišovat dobro od zla, zasadit do jeho duše semínka ctností a věčných hodnot, aby se později mohly rozvinout v mocný nástroj, s nímž bude čelit životu. To mu pomůže stát se opravdu lidskou bytostí, být silnějším, lepším a svobodnějším člověkem.

Mohlo by Vás zajímat

Top