Oblíbené

POZNÁVEJME BAŤOVSKOU ARCHITEKTURU MĚSTA ZLÍNA

Architektura

POZNÁVEJME BAŤOVSKOU ARCHITEKTURU MĚSTA ZLÍNA

by 1415 BATUV INSTITUT

18. Července
17:00
14|15 BAŤŮV INSTITUT
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

POZNÁVEJME BAŤOVSKOU ARCHITEKTURU MĚSTA ZLÍNA

Komentovaná prohlídka autobusem s kurátorem krajské galerie seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi, budovami, zajímavostmi a historií města Zlína.

14|15 BAŤŮV INSTITUT ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně připravil speciální komentovanou prohlídkovou trasu autobusem „Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína". Odborní kurátoři galerie netradičním způsobem seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi, budovami a také s historií města Zlína.

Tyto prohlídky navazují na stálou expozici architektury v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně s názvem Prostor Zlín, která představuje vývoj baťovské architektury s důrazem na dobu největšího rozvoje města Zlína od 20. do 40. let 20. století prostřednictvím modelů, dobových fotografií, plánů a vizualizací budov. Expozice tak spolu s komentovanou prohlídkou mapuje komplexním způsobem náš nejvýznamnější zlínský fenomén a důležité osobnosti tohoto období.

Doba prohlídky: cca 120 minut

Autobus není bezbariérový

Mohlo by Vás zajímat

Komentované prohlídky Památníku T. Bati v hlavní sezóně 29. 9. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Top