Oblíbené

Otevřená zahrada Zikmundovy vily

Architektura

Otevřená zahrada Zikmundovy vily

by jakub.jindrich

1. Října
10:00
Vila Miroslava Zikmunda
Vstupné
zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Otevřená zahrada Zikmundovy vily

Přijďte si poslechnout příběh Zikmundovy vily v krásné zahradě s architektem Petrem Všetečkou a pokochat se jedinečným výhledem na Zlín u šálku výborné kávy či dalších dobrot.
V rámci Dnů architektury nabídne Zikmundova vila v neděli 1. 10. zajímavý program:
V čase 10.00 - 15.00 bude zahrada volně přístupná široké veřejnosti s možností zhlédnutí výstavy "Příběh Zikmundovy vily" mapující celou její historii.
Kávové holky si navíc pro zpříjemnění chvil v zahradě připravily výbornou kávu, víno, prosecco a k tomu všemu sladké macronky a tartaletky.
V 11.00 je naplánována zdarma komentovaná prohlídka exteriérů Zikmundovy vily s architektem Petrem Všetečkou. Petr Všetečka je architektonický guru se spoustou zkušeností a vášní pro obnovu historických památek. Můžete se těšit na fascinující pohled do světa architektury, urbanismu a krajiny. 🏗️ Z realizací stojí za připomínku například obnova baťovské architektury Zlína (Památník Tomáše Bati, restaurování a expozice Baťova mrakodrapu, expozice a supervize projektu 14|15 Baťova institutu) a mnoho dalších významných míst.
Na komentovanou prohlídku s Petrem Všetečkou budou také navazovat prohlídky interiérů vily (9:30 a 13.00), na které je však již  nutné zakoupit si vstupenku (https://www.zikmundovavila.cz/prohlidka-vily).

Galerie

for Otevřená zahrada Zikmundovy vily

Mohlo by Vás zajímat

Komentované prohlídky Památníku T. Bati v hlavní sezóně 29. 9. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Top