Oblíbené

Noc vědců ve Zlíně | 6. 10. 2023

Vstup zdarma

Noc vědců ve Zlíně | 6. 10. 2023

by FT UTB

6. Října
16:00
Zlín
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Noc vědců ve Zlíně | 6. 10. 2023

Co to je sloní zubní pasta? Jaký mikrosvět skrývá lidské tělo? Jaké jsou taje virtuální reality? To vše a ještě víc se mohou dozvědět návštěvníci Noci vědců na UTB ve Zlíně 6. 10. 2023.

💥 Tématem letošní Noci vědců je TAJEMSTVÍ a není tajemstvím, že i letos si Univerzita Tomáše Bati připravila bohatý doprovodný program pro malé i velké kutily a badatele.

Návštěvníci se mohou v budově Fakulty Technologické těšit na ukázky ze všech zákoutí vědy, kterým se UTB věnuje – od polymerů, životního prostředí, robotů a virtuální reality až k uměleckým a humanitním disciplínám. Kromě toho mohou zažít přednáškový Science Café maraton, sekci krátkých Pecha Kucha prezentací, projekci filmů z aktuálního ročníku festivalu Academia Film Olomouc, workshopy v laboratořích, výstavu uměleckých děl vytvořených umělou inteligencí či dokonce únikovku.

🔥 Zkrátka nepřijdou ani mladší účastníci, pro které si otrokovické Experimentarium a kreativní dílna ROBOTA připravili bohatý program. Malí kutilové si vyzkouší např. laserovou řezačku, speciální „opilecké“ brýle, budou si moct vyrobit sloní zubní pastu nebo dokonce usednou do fakírského křesla.

⏰ V budově rektorátu UTB si budou návštěvníci moci zahrát tzv. únikovku, při které zároveň objeví tajemství univerzitní knihovny. Dále je čeká výstava obrazů, které vytvořila umělá inteligence. Dokonce i s komentovanou prohlídkou. A večer završí v atriu rektorátu UTB koncert česko-slovenské jazzové a bluesové legendy Petera Lipy s kapelou.

ℹ️ Veškerý program ve Zlíně, stejně jako na institucích v celé republice, najdete na www.nocvedcu.cz

Galerie

for Noc vědců ve Zlíně | 6. 10. 2023

Mohlo by Vás zajímat

Adrenaline Challenge Zlín 21. 4. Náměstí Míru Zobrazit
Módní přehlídka Zdeňky Balajkové na ulici 23. 4. Bartošova ulice (vedle OD Modus) Zobrazit
Top