Oblíbené

Neznámí virtuosové: Barokní Evropou

Koncert

Neznámí virtuosové: Barokní Evropou

by Živý Zlín

16. Května
19:00
Zámek Zlín
Zlín

Neznámí virtuosové: Barokní Evropou

Živý Zlín přináší novou sérii čtyř koncertů nazvanou Neznámí virtuosové. Představíme výjimečné umělce především klasického hudebního žánru, kteří oplývají mimořádným talentem. Na koncertě 16. května se přeneseme do barokní Evropy.

Hráčka na zobcové flétny, Renata Smetková a cembalistka Markéta Polednová tvoří ansámbl „Tibiae et convivae“ a od r. 2015 společně koncertují s nejrůznějšími hosty na komorních koncertech. V programu „Barokní Evropou“ spolupracují s houslistou Vojtěchem Zajícem, violoncellistou Daliborem Pimkem a zpěvačkou Evou Blažkovou. Všichni členové ansámblu jsou hudebními pedagogy a aktivními hráči. Zaměřují se na stylovou interpretaci staré hudby. Ve svém programu ukazují pestrost a živelnost hudby raného a vrcholného baroka, škálu zvukových barev a emocí. Na kopie dobových nástrojů zazní instrumentální a vokální díla německých, italských a francouzských barokních skladatelů jako jsou Francesco Turini, Andrea Falconieri, Georg Friedrich Händel, Georg Philpp Telemann nebo Élisabeth Jacquet de la Guerre.

Na koncertě vystoupí též úspěšné trio Los Amigos v obsazení: Vojtěch Pálka – zobcová flétna, Eliška Vršková – housle, Tomáš Piluša – klavír/cembalo. Trio je úspěšným účastníkem letošních soutěží základních uměleckých škol v komorní hře a jednotliví členové jsou výraznými talenty ve svém oboru. Vystupují na koncertech, celostátních soutěžích, s cimbálovou muzikou, školním orchestrem i jako sólisté s  filharmoniemi.

🟣VSTUPENKY za 50 Kč

  • online
  • osobně v showroomu Živého Zlína na nádvoří zámku Zlín 👉 otevřeno každý všední den 9-16 hodin

Účinkující:

Tibiae et convivae
Renata Smetková – zobcové flétny, Markéta Polednová – cembalo, Eva Blažková – zpěv, Vojtěch Zajíc – barokní housle, Dalibor Pimek – barokní violoncello

Los Amigos (ZUŠ Zlín-Jižní Svahy)
pedagogické vedení: Renata Smetková, Petra Macková, Jarmila Galetková
Vojtěch Pálka – zobcové flétny
Eliška Vršková – housle
Tomáš Piluša – klavír/cembalo

Zámek Zlín

Soudní 1, Zlín

Mohlo by Vás zajímat

Koncert Malí velcí filharmonici 4. 5. Kongresové centrum Zlín Zobrazit
Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Rapsodie v modrém / West Side Story 15. 6. Kongresové centrum Zlín Zobrazit
Top