Oblíbené

Modelářský svět

Festival

Modelářský svět

by stojarova

27. - 29. Října
15:00
Konkrétní data konání
14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
100,- Kč, rodinné 300,- Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Modelářský svět

Modelářský svět představí návštěvníkům modely lodí, letadel, tanků, hradů, zámků a mnoho dalších ukázek soukromých sběratelů z celé České republiky. Tato víkendová akce se bude konat ve dnech 28. a 29. října ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU ve Zlíně. Stovky modelů, které návštěvníky okouzlí precizní prací a mnoha detaily budou ve Zlíně představeny úplně poprvé.

Návštěvníci se můžou těšit na papírové, plastikové, dřevěné a kovové stavby. Nebudou chybět také plastikové stavebnice. Chystá se zajímavý doprovodný program, který potěší všechny věkové kategorie. Díky odborným workshopům a inspirativním přednáškám návštěvníci získají nové dovednosti a znalosti v oblasti modelářství.  V modelářských dílnách bude možné si vyzkoušet vlastní tvorbu a na hřišti pro RC modely se návštěvníci mohou kochat modely na dálkové ovládání.  Modelářské dílny chystají papírové vystřihovánky, plastikové modely, plastikové stavebnice COBI, kovové stavebnice Merkur a RC hřiště s ukázkou silniční a těžké techniky (kamiony, nakladače, bagry a další v rukou zkušených modelářů). Na místě budou také prodejní stánky, kde si můžete zakoupit modely, modelářské vybavení a různá příslušenství.

K prvnímu ročníku Modelářského světa ve Zlíně se přidala také společnost Continental Barum s.r.o., která se dlouhodobě věnuje podpoře technického vzdělávání dětí v rámci projektu Máme rádi ruční práci. Pro malé návštěvníky si připravila workshop vystřihování papírových modelů. Děti si tak mohou vyzkoušet jemnou práci s modelářskými nůžkami.

Už delší dobu jsem si přála tuto akci ve Zlíně. Konečně se to podařilo. Modelářský svět a Inspirace Zlín se spojili a vznikne tak akce, která ve Zlíně ještě nebyla. Modelářství je krásný koníček, který vyžaduje hodně dovedností a je důležité tyto šikovné nadšence podpořit a propojit takovou krásnou akcí,“ uvádí Věra Stojar z Inspirace Zlín z. s.

Modelářský svět je zároveň soutěžní přehlídka. Pro zájemce jsou připravené kategorie pro papírové modely, plastikové modely a také ostatní modely ze dřeva, kovu a dalších materiálů. Modely je možné registrovat do soutěže. Registrace probíhá v pátek 27.10. od 18:00 do 20:00 hodin a také v sobotu ráno od 8:00 do 9:00 hodin. Online registrace je otevřena až do neděle 22.10. 2023 ve 23:59.

Akci podpořili: Continental Barum s.r.o. a Noventis s. r. o.

Registrace modelů: https://modelarsky-svet.cz/modelarsky-svet-zlin-2023/

 

Záštitu nad akcí převzal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

 

 

Galerie

for Modelářský svět

Konkrétní data konání

27. Října 09:00
29. Října 15:00

Mohlo by Vás zajímat

NAPAHRANÍ deskových her 15. 6. Café Klášter Zobrazit
Festival malých pivovarů na radničním nádvoří 22. 6. radniční nádvoří (ul. Na Kapli), Napajedla Zobrazit
Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top