Oblíbené

Modelářský svět

Festival

Modelářský svět

by stojarova

27. - 29. Října
15:00
Konkrétní data konání
14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
100,- Kč, rodinné 300,- Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Modelářský svět

Modelářský svět představí návštěvníkům modely lodí, letadel, tanků, hradů, zámků a mnoho dalších ukázek soukromých sběratelů z celé České republiky. Tato víkendová akce se bude konat ve dnech 28. a 29. října ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU ve Zlíně. Stovky modelů, které návštěvníky okouzlí precizní prací a mnoha detaily budou ve Zlíně představeny úplně poprvé.

Návštěvníci se můžou těšit na papírové, plastikové, dřevěné a kovové stavby. Nebudou chybět také plastikové stavebnice. Chystá se zajímavý doprovodný program, který potěší všechny věkové kategorie. Díky odborným workshopům a inspirativním přednáškám návštěvníci získají nové dovednosti a znalosti v oblasti modelářství.  V modelářských dílnách bude možné si vyzkoušet vlastní tvorbu a na hřišti pro RC modely se návštěvníci mohou kochat modely na dálkové ovládání.  Modelářské dílny chystají papírové vystřihovánky, plastikové modely, plastikové stavebnice COBI, kovové stavebnice Merkur a RC hřiště s ukázkou silniční a těžké techniky (kamiony, nakladače, bagry a další v rukou zkušených modelářů). Na místě budou také prodejní stánky, kde si můžete zakoupit modely, modelářské vybavení a různá příslušenství.

K prvnímu ročníku Modelářského světa ve Zlíně se přidala také společnost Continental Barum s.r.o., která se dlouhodobě věnuje podpoře technického vzdělávání dětí v rámci projektu Máme rádi ruční práci. Pro malé návštěvníky si připravila workshop vystřihování papírových modelů. Děti si tak mohou vyzkoušet jemnou práci s modelářskými nůžkami.

Už delší dobu jsem si přála tuto akci ve Zlíně. Konečně se to podařilo. Modelářský svět a Inspirace Zlín se spojili a vznikne tak akce, která ve Zlíně ještě nebyla. Modelářství je krásný koníček, který vyžaduje hodně dovedností a je důležité tyto šikovné nadšence podpořit a propojit takovou krásnou akcí,“ uvádí Věra Stojar z Inspirace Zlín z. s.

Modelářský svět je zároveň soutěžní přehlídka. Pro zájemce jsou připravené kategorie pro papírové modely, plastikové modely a také ostatní modely ze dřeva, kovu a dalších materiálů. Modely je možné registrovat do soutěže. Registrace probíhá v pátek 27.10. od 18:00 do 20:00 hodin a také v sobotu ráno od 8:00 do 9:00 hodin. Online registrace je otevřena až do neděle 22.10. 2023 ve 23:59.

Akci podpořili: Continental Barum s.r.o. a Noventis s. r. o.

Registrace modelů: https://modelarsky-svet.cz/modelarsky-svet-zlin-2023/

 

Záštitu nad akcí převzal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

 

 

Galerie

for Modelářský svět

Konkrétní data konání

27. Října 09:00
29. Října 15:00

Mohlo by Vás zajímat

Třetí ročník festivalu Zlín žije 28. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top