Oblíbené

Meziškolní konference Rada mladších

Studenti

Meziškolní konference Rada mladších

by Katerina Martykanova

21. Listopadu
09:00
Budova U18, aula FHS UTB
Vstupné
ZDARMA
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Meziškolní konference Rada mladších

Umí současní středoškoláci mluvit veřejně o tom, co je trápí? V úterý 21. listopadu se o tom ve Zlíně přesvědčí účastníci 10. ročníku projektu meziškolní konference Rada mladších. Studenti ze středních škol a učilišť z celého kraje zde totiž vůbec poprvé představí svoje postoje k horkým tématům jako LGBT, deprese nebo hoaxy. Akce se zúčastní také zástupci kraje, řada odborníků, školní psychologové, preventisti, učitelé a další pracovníci s mládeží.

Projekt, který byl dosud doménou hlavního města, se letos nově rozšiřuje do osmi krajů. Jednou z jeho zastávek bude v úterý 21. listopadu i Zlín. V aule Fakulty humanitních studií UTB v budově U18 se od 9 do 17 hodin sejdou studentské týmy nebo jednotlivci z rekordních 11 škol se 24 prezentacemi. Budou muset sebrat odvahu a vystoupit se svojí prezentací před plným sálem a s mikrofonem čelit zvídavým dotazům, od lidí z pléna.

Přihlášení prezentující budou mít za úkol předvést publiku svůj příspěvek během deseti minut co možná nejatraktivněji. Jak zpracovat tematiku jinakosti a LGBT, kyberprostoru a dezinformací, umělé inteligence nebo vlastních zkušeností s duševní poruchou?

Dobrý speaker umí nejen dobře mluvit, ale také si své názory v diskusi obhájit. Prvními kritiky studentských týmů tak budou nejen jejich spolužáci, učitelé, ale také odborníci z praxe jako je ministerský rada Jana Havlíková z MŠMT, zástupci Poradenského a krizového centra Zlín Janina Zemanová a Marek Mikláš, Karel Šafr z Unicorn University, Martin Kožíšek ze Safer Internet Centra, krajský školská koordinátorka prevence Šárka Kostková. Studenty přijde pozdravit a konferenci zahájí radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová.

Účast na konferenci je užitečná a podnětná také pro školní psychology, preventisty, učitele anebo další pracovníky s mládeží. Může jim poskytnout nový pohled na to, jak účastníci vnímají současný svět i sebe sama. Jednotlivé prezentace mohou také pedagogové využít v hodinách jako podklad k diskusi na dané téma.

Meziškolní konference se ve Zlíně uskuteční v úterý 21. listopadu a moderovat ji bude respektovaný psycholog a terapeut Aleš Kuda. Živý přenos z konference je možné sledovat prostřednictvím youtube zde. Nejzajímavější příspěvky, které se ve Zlíně i na ostatních místech představí, budou prezentovány ve velkém finále 4. prosince také v Praze.

Konferenci organizuje nezisková společnost Dělej co tě baví, která zábavnou formou motivuje děti a mládež k pohybu, kreativitě a rozvíjení sebe sama. Rovnováhu mezi digitálním světem a fyzickou aktivitou staví na několika hodnotách: sociální rovnost, zdravý, slušný přístup k životu a ohleduplnost k přírodě. Hlavním partnerem projektu je Dům zahraniční spolupráce, partnery potom Evropská komise, Nadační fond Flamidia, Unicorn University a další. Záštitu převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a radní pro školství a kulturu Zlínského kraje, Zuzana Fišerová. Mezi odbornými garanty jsou například společnosti EDUin, Nevypusť duši, Safer Internet Centrum a další.

 Více informací o konferenci včetně časového harmonogramu a seznamu míst najdete na webu www.radamladsich.cz

Galerie

for Meziškolní konference Rada mladších

Mohlo by Vás zajímat

The Cinelli Brothers (UK) 12. 6. Zámek Zlín Zobrazit
Top