Oblíbené

LUBOMÍR JARCOVJÁK … PRŮ / ŘEZ …

Výstava

LUBOMÍR JARCOVJÁK … PRŮ / ŘEZ …

by 1415 BATUV INSTITUT

28. Září - 27. Listopadu
17:00
Konkrétní data konání
14|15 BAŤŮV INSTITUT | Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
Vstupné
Plné vstupné: 59 Kč, snížené vstupné 39 Kč, rodinné 129 Kč.
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

LUBOMÍR JARCOVJÁK … PRŮ / ŘEZ …

Výstava představuje poprvé v ucelené formě dílo významného umělce a výtvarného pedagoga Lubomíra Jarcovjáka (1962), který je svým životem i tvorbou pevně spojen s městem Zlínem.

Výstava představuje poprvé v ucelené formě dílo významného umělce a výtvarného pedagoga Lubomíra Jarcovjáka (1962), který je svým životem i tvorbou pevně spojen s městem Zlínem. Jarcovják rozvíjí svá tvůrčí zkoumání v pestrém kontextu různých médií a výtvarných postupů, které sahají od grafických listů a jiných svébytných prací na papíru či z papíru, přes trojrozměrné objekty a monumentální sochařské formy, až po barevně kontrastující obrazové kompozice. Jejich východiskem jsou převážně elementární formy geometrické povahy, které symbolizují nejen autorův intenzivní vztah ke světu a přírodě, ale i jeho hlubokou úctu k historickým a duchovním hodnotám.

Jarcovják je rovněž autorem řady monumentálních realizací ve veřejném prostoru a pravidelně se účastní sochařských sympozií. K jeho nejvýznamnějším realizacím patří Křížová cesta v Bukovanech u Kyjova (2000-2010), Kubus ve Zlíně (1997) nebo kamenné monumenty v Uherském Brodě, Třinci či Ratíškovicích. Široce koncipovaná přehlídka Jarcovjákovy tvorby je pojata jako pocta k autorovu významnému životnímu jubileu - šedesátému výročí narození. Její název odkazuje k jednomu z dlouhodobých témat umělcovy práce: prolínání a pronikání odehrávající se mezi neměnností a proměnlivostí veškerých jevů.

Konkrétní data konání

28. Září 10:00
27. Listopadu 17:00

Mohlo by Vás zajímat

Výstava „Proměny v čase 74/24“ Miroslava Göttlicha 12. 5. Galerie Václava Chada, zlínský zámek Zobrazit
Best of Lívia Kožušková a studenti figurální kresby 10. 5. Galerie Václava Chada_zlínský zámek Zobrazit
BRNKÁNÍ • Jan Ambrůz 1.2. – 28.4.2024 28. 4. Muzeum Napajedla Zobrazit
Top