Oblíbené

Letní festival stavebnic ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU

Rodina

Letní festival stavebnic ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU

by stojarova

3. Července - 30. Srpna
16:00
Konkrétní data konání
14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
100,- Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Letní festival stavebnic ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU

Po celé letní prázdniny si malí i velcí návštěvníci 14|15 Baťova Institutu budou užívat kreativní herny. Letní festival stavebnic představí rodinám s dětmi trendy stavebnice z nejrůznějších materiálů a provedení. Návštěvníci si budou moci postavit klasické, ale i hudební kuličkové dráhy, didaktické skládačky, magnetické mozaiky, dřevěné puzzle, technické i designové stavebnice a chystají se také dílničky z kukuřičné stavebnice. Herničky vzniknou v sálech 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně a otevřeno bude denně od 3. července do 30. srpna.

I letos jsme v Inspiraci Zlín vymysleli na léto zábavu pro malé i velké návštěvníky. V prostorách sálu 14|15 Baťova Institutu ve Zlíně vznikne Letní festival stavebnic. Zvolili jsme trendy stavebnice, které nejsou úplně obvyklé. Návštěvníci si tak můžou užít relaxaci a pohodu při stavění podle návodů nebo jen pomocí své fantazie“, uvádí Věra Stojar, organizátorka akce.

Chystají se klasické kuličkové dráhy Hubelino v provedení pro menší i větší děti. Zajímavostí bude hudební kuličková dráha Xyloba, která dokáže díky systému tónů zahrát i písničku. Méně obvyklé budou stavebnice VEX, které dětem přiblíží obory STEM s cílem uvést děti prostřednictvím hry do světa technologií a přírodních zákonitostí. Přibližují, jak fungují např. moderní stavební stroje na staveništi nebo i středověké obléhací stroje. Návštěvníci si budou moci navrhnout rozmístění pokojů a interiér díky stavebnic Makura. Tato buková stavebnice je unikátní svým spojovacím systémem a zajímavým designem.

Novinkou bude Geoboard od rodinné firmy Domeczech. Jedná se o didaktickou pomůcku s velkým množstvím her. Využívá se hlavně v matematice pro objasnění základních pojmů v geometrii – např. vlastnosti trojúhelníků, vysvětlení pojmu obvod, obsah, apod. Společnost Toypex si připravila zajímavé designové stavebnice, dřevěné puzzle, sklěněné moziky, vláčkodráhy, magnetické mozaiky a tvořivé dílničky s kukuřičnou stavebnicí Playmais. Nebude chybět oblíbená kostičková herna Sluban.

Doprovodné programy:

ROBOTICKÉ HRAČKY, 29. 7. – 15 -18 hod

STAVÍME S WALACHIÍ, 5. 8. - 15 - 18 hod

KORÁLKOVÁNÍ S DETOA, 12. 8. - 15 - 18 hod

ROBOTICKÉ HRAČKY, 19. 8. - 15. - 18 hod

Letní Festival stavebnic je podpořen Kulturním fondem Zlínského kraje a Statutárním městem Zlín. Partnerem Letního festivalu stavebnic je společnost Edhouse s. r. o. Mediálními partnery jsou In Zlín, Zlínský deník, Český rozhlas Zlín s Váš Zlín.

Otevírací doba: 3. 7. – 30. 8. 2023, denně od 10 do 18 hodin.

Vstupné: 100,- Kč, rodinné 300,- Kč, ZTP, ZTP/P zdarma, zástupci z médií zdarma

Místo: 15. budova 14|15 Baťův Institut

Dětské skupiny se objednávají e-mailem: info@inspiracezlin.eu a vstupné je 50,- Kč/dítě, doprovod neplatí.

Galerie

for Letní festival stavebnic ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU

Konkrétní data konání

3. Července 04:09
30. Srpna 16:00

Mohlo by Vás zajímat

Loutkové divadlo Sněhurka + workshop na výrobu jednoduché loutky 9. 6. Loutkové divadlo, Zámecká 519‎, Napajedla Zobrazit
WALDORFSKÝ KLUBÍK – Den otevřených dveří 7. 6. Paseky 135, 76311 Želechovice nad Dřevnicí Zobrazit
Top