Oblíbené

Letí to jaxsviňa: Jan Dibitanzl, Tim Postovit a Jan Jindřich Karásek

Happening

Letí to jaxsviňa: Jan Dibitanzl, Tim Postovit a Jan Jindřich Karásek

by GAG Galerie Garaz

1. Prosince
18:00
GAG Galerie Garáž Zlín (Garáže Burešov, č.ev. 2354)
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Letí to jaxsviňa: Jan Dibitanzl, Tim Postovit a Jan Jindřich Karásek

‚‚Po kratší pauze se vám, kluci, ozývám, jestli s tím čtením pořád počítáte. Nebezpečně se nám to totiž celé blíží, jak ten čas poslední dobou brutálně letí.‘‘ A je to tak. Letí to. Na tom se shodneme a počítáme s tím. Zbývá jen domluvit se na tázacích zájmenech. Honza Dibitanzl a Tim Postovit vystoupí v Garáži jako svébytné tvůrčí duo, ale i každý sám za sebe ve své vlastní poetice a nezbytném humoru. Na startu v diskusi s dlouholetým kamarádem a moderátorem večera, Janem Jindřichem Karáskem. A posléze už si vystupující otěže seberou dle libosti. Básnické texty, možná slamy, možná spíš pohnutá čtení do performance. A mluvené slovo o tom, odkud, kam a proč. A hlavně o tom, že to letí… jaxfiňa! J. J. Karásek

Tim Postovit (1996), vydané knihy básní: Magistrála (2019, Pointa), Motýlí pavilon (2021, Host). Mistr ČR 2019 v duo slamu. Překládá z ukrajinštiny a ruštiny. V současné době se živí lektorováním češtiny pro cizince a tvůrčího psaní. Působí ve spolku Posila BAM podporujícím práci dobrovolnictva v Charkově a okolí.

Jan Dibitanzl – Slamer, scenárista a lektor improvizace (ale nájem mu platí práce v reklamní agentuře Hullabaloo). Spoluautor hraného audio-seriálu Štěstí ASAP, který vyšel v produkci Českého rozhlasu Radia Wave na podzim 2023. Dvojnásobný mistr ČR v duoslamu (v sólovém mistrovství slam poetry pak „pouze“ finalista, takže společnost Jana a Tima z něj snad dostane to nejlepší).

Jan Jindřich Karásek – Narodil se v listopadu 1997 ve Zlíně. Dospívání prožil v Uherském Hradišti. Vystudoval scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Psal články o kultuře a společenských tématech pro weby ČRo Radio Wave a Seznam Zprávy. V současnosti píše publicistiku pro Forbes Česko a časopis Heroine. Od roku 2022 vyučuje scenáristiku, filmovou teorii a současné umění na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Eseje publikoval například v revue Prostor a časopisu Host. V roce 2019 se stal laureátem Literární ceny Františka Halase. V roce 2020 mu vyšla debutová básnická sbírka Vyměřování vzdálenosti.

Galerie

for Letí to jaxsviňa: Jan Dibitanzl, Tim Postovit a Jan Jindřich Karásek

Mohlo by Vás zajímat

Večer pro nezadané od 25 -45 let 31. 5. Zlín - Štípa Zobrazit
Top