Oblíbené

Komentovaná prohlídka zahradou Zikmundovy vily

Architektura

Komentovaná prohlídka zahradou Zikmundovy vily

by Katerina Martykanova

1. Října
11:00
Vila Miroslava Zikmunda
Vstupné
Zdarma
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Komentovaná prohlídka zahradou Zikmundovy vily

V neděli 1. října v 11:00 hodin se uskuteční speciální komentovaná prohlídka zahrady s architektem Petrem Všetečkou. Současně budete mít i možnost vidět také výstavu s názvem „Příběh Zikmundovy vily“ u příležitosti 90 let od vzniku prvních plánů vily a 70 let od její adaptace pro cestovatele Miroslava Zikmunda, které se tehdy zhostil architekt Zdeněk Plesník. Dozvíte se zde například i to, že vila byla původně bydlištěm prvního hejtmana zlínského okresu, následně patřila oscarovému režisérovi Elmaru Klosovi a v roce 1953 se stala domovem Miroslava Zikmunda.

 

 Unikátní vila i rozsáhlá okolní zahrada jsou doslova protkány příběhy. Návštěvníci Dnů architektury ve Zlíně budou mít jedinečnou příležitost některé z nich si vyslechnout. V neděli 1. října od 11 hodin se budou moci vydat na komentovanou prohlídku v prostorách zahrady Zikmundovy vily, kterou povede architekt Petr Všetečka.

 

Architekt Petr Všetečka dlouhodobě spolupracuje s Národním památkovým ústavem a k jeho realizacím patří i několik zlínských, například obnova Památníku Tomáše Bati, restaurování Baťova mrakodrapu nebo supervize projektu 14|15 Baťova institutu.

Vstup na hodinovou komentovanou prohlídku je zdarma.

 

Mohlo by Vás zajímat

SWING NIGHT | koncert & jam session 19. 4. Velkokavárna GULLIVER Zobrazit
Beseda: PETR HORKÝ – KÁVA SE ČTENÁŘI 17. 4. Městská knihovna Otrokovice, nám. 3. května 1340, Otrokovice Zobrazit
Komentované prohlídky Památníku T. Bati v hlavní sezóně 29. 9. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Top