Oblíbené

Komentovaná prohlídka výstavy Vladimír Karfík a inspirace Amerikou

Architektura

Komentovaná prohlídka výstavy Vladimír Karfík a inspirace Amerikou

by Galerie Zlin

23. Května
17:00
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
69 Kč, 45 Kč snížené
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Komentovaná prohlídka výstavy Vladimír Karfík a inspirace Amerikou

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy Vladimír Karfík a inspirace Amerikou v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně v úterý 23. 5. v 17 hodin.

Výstavou Vladimír Karfík a inspirace Amerikou: praxe u architekta Franka Lloyda Wrighta a jeho projekty pro firmu Baťa vás provede kurátorka architektury.

O VÝSTAVĚ:

Výstava představuje originální materiály spojené se jménem světové osobnosti architektury Frank Lloyd Wrightem. V pozůstalosti Vladimíra Karfíka, uložené v archivu oddělení dějin architektury Muzea města Brna, najdeme plány a fotografie, které i dnes ilustrují zajímavou etapu života tohoto architekta – jeho praxi ve Wrightově ateliéru ve Spojených státech amerických v letech 1928–1929. Vzpomínkám na toto období věnoval Karfík také čtyři kapitoly ve své memoárové knize. Když po americkém pobytu 14. dubna 1930 odjel pracovat do Zlína k firmě Baťa, uplatnil zde řadu svých zahraničních znalostí a zkušeností. Tyto materiály, například Wrightův návrh na bytovou věž St. Mark’s Tower v New Yorku (1927–1929), na kterém Vladimír Karfík spolupracoval, fotografie Wrightových staveb, realizace Vladimíra Karfíka pro firmu Baťa na fotografiích Josefa Sudka a Rudolfa Brunera-Dvořáka aj., byly představeny v rámci expozice architektury Muzea města Brna. Nyní je tento tematicky vybraný konvolut plánů a fotografií, doplněný architektonickým modelem, dobovým nábytkem a publikacemi, součástí rozšířené reprízy ve zlínské galerii.

Mohlo by Vás zajímat

Výstava MEZI-FÁZE Ondřeje Brýny 14. 7. Galerie Václava Chada, zlínský zámek Zobrazit
Komentované prohlídky Památníku T. Bati v hlavní sezóně 29. 9. Památník Tomáše Bati (nám. T. G. Masaryka 2570, Zlín) Zobrazit
Přednáška Moudrost & Architektura 19. 6. Zlínský zámek, Kancelář architekta města Zlína, přednáškový sál ve 2. patře Zobrazit
Top