Oblíbené

Komentovaná prohlídka výstavy trienále Dům umění II – Salon L. Š.

Výtvarné umění

Komentovaná prohlídka výstavy trienále Dům umění II – Salon L. Š.

by Galerie Zlin

12. Prosince
17:00
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
69, 45 Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Komentovaná prohlídka výstavy trienále Dům umění II – Salon L. Š.

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy trienále Dům umění II – Salon L. Š. v úterý 12. 12. v 17 hodin. Výstavou vás provede kurátorka Ladislava Horňáková.

O VÝSTAVĚ:
Salon L. Š. je součástí výstavního projektu Dům umění II, který je nástupcem trienále Nový Zlínský salon. Výstava je koncipována jako pocta jednomu z hlavních iniciátorů těchto od roku 1996 obnovených přehlídek československého výtvarného umění. Symbolicky připomíná výrazného historika umění a v letech 1990–2008 ředitele zlínské galerie Ludvíka Ševečka (1944–2022) a představuje okruh více než 60 osobností českého výtvarného umění, které byly s galerií v době jeho působení úzce svázány, účastnily se Nových zlínských salonů a jejich díla byla zakoupena do sbírky galerie. Mezi tyto autory patří například Nikos Armutidis, Ladislav Daněk, René Hábl, Kurt Gebauer, Radim Hanke, Lubomír Jarcovják, Libor Jaroš, Marius Kotrba, Karel Nepraš, Kurt Gebauer, Otmar Oliva, Ivan Ouhel, Eduard Ovčáček, Svatopluk Slovenčík, Jiří Sopko, Adriena Šimotová, Tomáš Švéda, Oldřich Tichý aj. Zlínská galerie touto formou připomíná osobnost ředitele, který patřil mezi přední české historiky umění. Byl autorem celé řady výstav, studií a katalogů k těmto výstavám. Koncipoval progresivní směřování galerie, stimuloval výtvarný život v regionu a na vysoké úrovni a jedinečným způsobem ho propojil s kulturními centry.
Výstava je k vidění v 1.NP do 4. 2. 2024. Další komentovaná prohlídka se uskuteční 23. 1. 2024 v 17 hodin.

Galerie

for Komentovaná prohlídka výstavy trienále Dům umění II – Salon L. Š.

Mohlo by Vás zajímat

Výstava René Hábl – Vesmírná odysea 22. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Vernisáž výstavy René Hábl – Vesmírná odysea 21. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Výstava Pavel Tichoň – Nikdo Nic Neví 1. 9. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
Top