Oblíbené

Komentovaná prohlídka výstavy Obrazy s Janem Pospíšilem

Výstava

Komentovaná prohlídka výstavy Obrazy s Janem Pospíšilem

by Galerie Zlin

28. Února
17:00
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vstupné
59, 39 Kč
Tuto akci organizuje externí pořadatel, nikoli Živý Zlín. Dotazy proto směřujte přímo na pořadatele akce.

Komentovaná prohlídka výstavy Obrazy s Janem Pospíšilem

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy Obrazy, kterou vás provede její autor Jan Pospíšil. Prohlídka proběhne v úterý 28. 2. v 17 hodin.

O VÝSTAVĚ:

Jan Pospíšil (*1952, Dolní Bojanovice) studoval na pražské akademii u Karla Součka. Reflexe civilizace v námětech tohoto někdejšího člena Skupiny 42 se potkala i s Pospíšilovým zájmem o svět. Jan Pospíšil je glosátor lidského života. Ve svých obrazech zachycuje s nadsázkou a většinou i laskavým humorem motivy toho, co jej obklopuje a čeho on sám je součástí. Velké barevné plochy obývají jen pár tahy štětce nahozené postavičky, často s naznačeným směrem svého minulého nebo budoucího pohybu. V díle Jana Pospíšila je typická výrazná kresebnost, energické tahy štětcem a v posledních desetiletích intenzivní nenaturalistická barevnost. Jeho obrazová řeč se rozvíjí ve znacích a symbolech, které mají svůj původ v civilizační každodennosti, ve směsi vztahů, emocí, drobných i existenciálně závažných radostí nebo ztrát. Z tohoto víru současnosti staví Jan Pospíšil obrazy jako prostor situací nebo spíše jeviště divadla svět.

Výstava představuje nová díla, v nichž se po letech ve vedení Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Jan Pospíšil opět vrací k intenzivnější vlastní výtvarné tvorbě.

Mohlo by Vás zajímat

Výstava Jan Pospíšil – Obrazy 21. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, 14|15 BAŤŮV INSTITUT Zobrazit
DENÍK ZLÍŇANKY 4. 6. 14|15 BAŤŮV INSTITUT / Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně Zobrazit
Top